Наука

Імовірність ранньої смерті від інсульту залежить від групи крові

Метааналіз генетичних досліджень, присвячених розвитку інсульту, показав, що ризик розвитку порушення кровообігу в мозку у людей до 60 років пов’язаний з групою крові.

Вчені з Медичної школи Університету Мериленду проаналізували дані 48 різних генетичних досліджень, присвячених розвитку ішемічного інсульту в молодому віці. Результати показали, що у людей з II групою крові (A) ризик раннього розвитку захворювання на 16% вище.

У своїй роботі вчені провели метааналіз даних, зібраних в попередніх дослідженнях, в яких сукупно взяли участь 17 тис.пацієнтів з інсультом і контрольна група, що включає майже 600 тис. людей, які ніколи не переживали інсульту. Порівняння генетичних даних показало залежність між раннім початком інсульту, що відбувається до 60 років, і областю хромосоми, яка включає ген, що визначає групу крові.

Вчені виявили, що люди з раннім інсультом частіше мали II групу крові (A), а найрідше найпоширенішу I групу крові (O). Це співвідношення виконувалося в порівнянні і з людьми з пізнім інсультом, і з людьми, які ніколи не стикалися з цим порушенням. При цьому люди з III групою крові (B) частіше, ніж в середньому по популяції стикалися як з раннім, так і з пізнім розвитком інсульту.

Після внесення поправок на стать та інші фактори, які могли вплинути на результати, вчені встановили, що II група крові збільшує ризик розвитку інсульту до 60 років на 16%, А I група — знижує його на 12%.

Автори дослідження відзначають, що поки не зрозуміло, чим пояснюється такий зв’язок між групою крові і порушенням кровообігу в головному мозку. Вони планують продовжити дослідження цієї залежності.

Ми досі не знаємо, чому група крові А представляє більш високий ризик, але, ймовірно, це якось пов’язано з факторами згортання крові, такими як тромбоцити і клітини, що вистилають кровоносні судини, а також з іншими циркулюючими білками, кожен з яких відіграє важливу роль у розвитку тромбів, –  говорить Стівен Кіттнер, лікар, професор неврології Медичної школи Університету Меріленда і співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments