Наука

У тіла людини знайшли здатність очищати повітря в приміщенні

Дослідження показало, що тіло людини виконує роль «кліматичної установки». Воно формує навколо себе унікальне окисне поле, яке впливає на хімічний склад речовин в повітрі.

Міжнародна група дослідників під керівництвом Інституту хімії ім. Макса Планка виявила, що людський організм формує навколо себе в приміщенні окислювальне поле, що складається з радикалів OH. Воно значно впливає на склад хімічних речовин в навколишньому повітрі.

Вчені вважають, що окислювальне поле формується при реакції озону, що міститься в повітрі, з маслами і жирами на нашій шкірі. Особливо з ненасиченим тритерпеновим скваленом, який становить близько 10 відсотків жирів людської шкіри і підтримує її еластичність.

Реактивність (ліворуч) і концентрація (праворуч) молекул OH у звичайному приміщенні, в якому люди сидять за столом. Зображення: UC Irvine

В результаті такої взаємодії в повітря вивільняється велика кількість газоподібних речовин, що містять подвійні зв’язки, які при реакції з озоном розпадаються з утворення радикалів OH. У спеціальному експерименті, в якому добровольці, перебували в кімнаті з незначно підвищеним, але не небезпечним рівнем озону вчені підтвердили цю гіпотезу, відстеживши зміну радикалів в повітрі до, під час і після приходу людей.

Дослідники відзначають, що наявність власного окисного поля у людини вимагає переосмислити всі хімічні процеси, які відбуваються в приміщенні. Хоча його вплив потрібно для очищення повітря, радикали ОН надзвичайно активні і можуть вступати у взаємодії з усіма, оточуючими нас речовинами. Виробництво різних товарів, наприклад, меблів або техніки, не враховує це поле, а значить потенційна шкода оцінюється невірно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button