Здоров'я

Фахівці настійно рекомендують прати новий одяг

Дерматолог Дональд Белсіто з Медичного Центру Колумбійського університету каже, що хімікати з одягу можуть стати причиною всіляких алергічних реакцій. Крім того, на одяг іноді потрапляють комахи, наприклад, воші або кліщі, адже в магазині його приміряють різні люди. Вчений радить прати одяг, принаймні, один раз з додатковим полосканням, незалежно від того, з якої тканини він зшитий, розповідає The Daily Mail.

25-05-15-foto-600x410-1

Дослідження, проведене в Новій Зеландії, показало: концентрації шкідливих хімічних сполук в одязі китайського виробництва перевищують норму в 900 разів. Особливо небезпечний формальдегід. Цей безбарвний газ не дає тканини зморщуватися і знижує ризик утворення на ній цвілі. Однак він також викликає у людей алергічні реакції. Деякі вчені вважають, що дане з’єднання збільшує ризик розвитку раку.

Алергія може виникнути і через азобарвників та анілінових барвників. Вони надають відтінок багатьом синтетичним тканинам. Після першого прання частинки барвника все ще залишаються на тканині, тому Дональд Белсіто радить випрати одяг двічі, особливо тим, у кого є алергія на хімічні сполуки. При контакті з барвником на шкірі можуть з’явитися сверблячі і лущенні висипання червоного кольору. Найбільше їх буде в області талії, шиї, стегон і пахв.

Натхнення: meddaily.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть