Здоров'я

Сон покращує запам’ятовування нової інформації

Вчені неодноразово доводили за допомогою експериментів, що нова інформація засвоюється мозком набагато краще, якщо після ознайомлення з нею трохи поспати. Але тільки тепер вдалося встановити особливий фізіологічний механізм цього явища.

spaty_500

Сон сприяє запам’ятовуванню нової і складної інформації, і до того ж після сну вона залишається в пам’яті набагато довше.

Протягом кількох десятиліть вчені намагалися встановити, які процеси, що відбуваються в головному мозку під час сну, сприяють запам’ятовуванню.

Читайте також: Чи шкідливо довго спати?

Відповідь на це питання змогли дати китайські вчені з Пекінського університету (Peking University) і їхні американські колеги з медичного коледжу при Нью-Йоркському університеті (New York University School of Medicine).

Для цього вчені використовували один з найпотужніших сучасних електронних мікроскопів.

Дослідники навчили групу мишей ходити по круглим обертовим болванкам подібно до того, як у цирку ведмеді ходять по спеціальних барабанах.

Потім частина мишей продовжувала вести звичайний спосіб життя, а іншу частину тварин вчені на деякий час повністю позбавляли сну, або порушували процес сну в різних фазах.

Подальша перевірка навичок показала, що миші, які мали можливість спати нормально, набагато краще оволоділи навичкою «катання» на круглій болванці в порівнянні з гризунами, яких позбавляли сну або регулярно будили.

Подібна різниця зберігалася навіть в тому випадку якщо миші, яким давали можливість спати, навчалися катання на болванці протягом усього однієї години, а їх родичі, позбавлені сну, могли освоювати нову розвагу протягом 3-х годин.

Дослідження тканин головного мозку мишей за допомогою електронного мікроскопа показало, що у мишей, які нормально спали, в мозку утворилося набагато більше нових синапсів – зв’язків між нейронами, головними функціональними клітинами головного мозку.

Читайте також: Чим корисний сон для здоров’я

У тих тварин, які були позбавлені можливості спати нормально, таких нових зв’язків утворювалося менше.

Наявність великої кількості зв’язків між нейронами дозволяє мозку краще обробляти і запам’ятовувати нову інформацію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments