Здоров'я

У чому користь моря для здоров’я

Море … для більшості з нас – це синонім відпочинку і відпустки. Зовсім не важливо, яке море, тепле Чорне або Середземне,чи прохолодне Балтійське, а можливо навіть Карибське. Море, безмежне щастя блакиті, відпочинок для душі і тіла. Крім цього, всім відомо, що морська вода і повітря дуже корисні для людського організму. Розберемося, у чому ж полягає користь моря для здоров’я?

28-12-15-foto-600x338-1

Отже, насамперед, прислухаємося до вчених. Вони ж стверджують, що світовий океан виступає колискою біосфери, тому й не дивно, що склад морської води практично ідентичний за складом з людською кров’ю. Тому не тільки корисні, але і приємні морські купання, адже ми ніби повертаємося, таким чином, до своїх витоків.

Необхідно уточнити, що будь-який з основних елементів, які містяться в морській воді, чинить на людський організм цілющу дію.

Так, магній сприяє зміцненню імунітету, кальцій – кісткової тканини, калій впливає на нормалізацію кров’яного тиску, йод відповідає за регулювання обміну речовин, бром заспокійливо діє на нервову систему.
У свою чергу, активізація обмінних процесів прискорює оновлення клітин, сприяє очищенню пір, виведенню шкідливих речовин. У результаті відзначається загальне очищення організму.

Таким чином, морські купання можна прирівняти до занурення в величезний басейн, наповнений мінеральною водою! Порівнюючи, яке море корисніше, виділяють найбільш багаті мінеральними елементами «басейни» – Чорне і Середземне, а також Мертве моря.

Але це далеко не повна відповідь на питання, чим корисно море. Під час плавання в морі при невеликій хвилі ми абсолютно безкоштовно отримуємо цілком якісний масаж, причому відразу 2 в 1, так як масажуються не тільки м’язи, але і судини. Пояснити такий факт просто, організм запускає теплорегуляційні процеси, судини самі собою звужуються, у міру ж знаходження у воді знову розширюються. Тим самим зміцнюється кровоносна система. Отже, якщо вирішили придбати житло біля моря, пропозиція http://www.zolotoybereg.com/ може вас зацікавити.

Крім цього плавання в морі – не просто гартування і фітнес. Це, насамперед, зміцнення фактично всіх систем організму. Особливо корисним плавання є для здоров’я дітей, адже плавальні ритмічні рухи укріплюють всі без винятку м’язи, починаючи від серцевого і закінчуючи литковими. Плавання в морі являється відмінним засобом для розвитку легенів, а також для профілактики патологій постави, причому останнє стосується не тільки дітей, а й дорослих.

В даний час є цілий комплекс процедур лікування за допомогою моря – це таласотерапія. У неї входять і процедури лікувального плану, і профілактичні заходи (купання, гідромасаж, обгортання грязями, водоростями і т.д.). Найчастіше вищевказані процедури призначають при перевтомі, хронічних стресах, хворобах суглобів, а також для оздоровлення судин і підвищення імунітету, а також позбавлення від целюліту і т. д. Сучасні лікарі радять морську воду в якості унікального засобу для боротьби з закоренілими захворюваннями дихальних шляхів, а також для профілактики даних хвороб.

Морське повітря і вода виступають найкращим рецептом для буквального воскресіння голосових зв’язок, а також лікування хвороб горла. Полоскання носа і горла теплою морською водою (безумовно, подалі від берега і пристаней) чудово дезінфікує, живлячи слизові додатково йодом, натрієм і бромом.

Інша ситуація з очима, хоча склад сліз людини близький доморської води, остання все ж набагато більш солона і тому подразнює слизову оболонку ока. Тому для плавання спортивним стилем краще використовувати окуляри.

Розповідаючи про те, чим корисний відпочинок на морі, необхідно згадати і про користь морського повітря. Цілюще дихання морського прибою. Збагачене іонами магнію і брому, воно оздоровлює, заспокоюючи нервову систему і здатне надовго «зарядити» організм своєю енергією. Повітря морського узбережжя до того ж багате озоном і киснем, які вбивають шкідливі мікроби. Зауважимо, що морське повітря в сонячну погоду буквально пронизане ультрафіолетовими променями, в шторм ж – фітонцидами водоростей.

Необхідно відзначити затребуваність на сьогоднішній день цілого напряму в кліматотерапії, так званої аероталасотерапія. Остання заснована на чудовому впливі саме морського повітря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button