Людина

Фастфуд: небезпечніше, ніж ви думали

Разом з фастфудом в організм людей можуть потрапляти потенційно шкідливі хімічні речовини фталати. Результати нових досліджень забезпечують супротивників швидкого харчування новим аргументом.

0c2efea87fc37533fe66d03799f9104a

За заявою доктора Кеннета Спейта (Kenneth Spaeth), очільника мережі охорони здоров’я Northwell Health, відмовившись від фастфуду, можна зменшити вплив на організм фталатів — хімічних сполук, що використовуються при виробництві пластмас.

«Є кілька причин відмовитися від фастфуду, — заявив Спейт. — Одна з причин — ризик ожиріння. Можливість попадання в організм фталатів, безумовно, є ще одним аргументом на користь відмови від швидкого харчування».

У дослідженні університету Джорджа Вашингтона брали участь понад 8800 осіб, які надавали інформацію про свій щоденний раціон, в тому числі про частоті походів у заклади швидкого харчування. Добровольці також здавали зразки сечі, в якій дослідники перевіряли наявність фталатів і продуктів їх розпаду.

Згідно з результатами аналізів, у сечі любителів фастфуду, порівняно з іншими учасниками дослідження, продуктів розпаду фталатів виявилося на 24-40% більше.

За заявою Спейта, наявність в організмі фталатів можна пов’язати з репродуктивними проблемами у дорослих і низьким IQ у дітей. Раніше передбачалося, що фталати потрапляють в організм з великої кількості дрібних джерел, проте нове дослідження стверджує, що фастфуд може бути «дуже значущим» постачальником шкідливих сполук.

В рамках дослідження було встановлено, що м’ясо, зернові вироби, в тому числі хліб, торти, піца, буріто, страви з рису і локшини, по всій видимості, містять максимальну кількість фталатів. Крім того, у дослідженні висунуто припущення, що додатковим джерелом фталатів є целофанові рукавички, які носять працівники сфери швидкого харчування.

За словами Спейта, повністю уникнути попадання фталатів в організм неможливо, так як ці речовини містяться у великій кількості товарів, включаючи косметику і засоби особистої гігієни.

Важливо зазначити, що дослідження лише встановило зв’язок між вживанням фастфуду і наявністю в організмі фталатів, однак воно не доводить, що фталати потрапили в організм саме разом з фастфудом.

«Подальші дослідження проаналізують внесок інших джерел фталатів, що дозволить краще розібратися в ролі фастфуду в цьому процесі», — сказав Спейт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button