Людина

Велич природи допомагає людям усвідомити свою нікчемність

Учені недавно знайшли користь навіть у відчутті власної нікчемності. Як виявилося, придушення почуття власної важливості, викликане благоговінням перед масштабними природними пам’ятками, може зробити людину більш уважнішою і щедрішою.

e5dc9dc2bdba5e425cc6c2dcf52f2f1e

“Щось фізично величезне, що виходить за рамки нашого погляду на світ, лякає людину – і їй доводиться шукати способи пристосуватися до цього, – коментує автор дослідження Пол Піф (Paul Piff) з Каліфорнійського університету в Ірвіні. – Основний сенс в тому, що те, що ви відчуваєте, не вписується у ваші очікування, так що вам доводиться пристосовуватися”.

Піф і його колеги намагалися змусити групу з 90 добровольців випробувати почуття благоговіння: їх попросили протягом 60 секунд дивитися на гай 60-метрових райдужних евкаліптів — найвищих листяних дерев, що виростають в Північній Америці. Інша група учасників експерименту дивилася на трохи менші за розміром, але також вражаючі споруди.

Читайте також: 

Потім команда Піфу зобразила інцидент, розбивши коробку з ручками. Люди, які споглядали дерева, краще допомагали збирати розкидані предмети і підняли більше ручок.

Подальші дослідження з наглядом значних дерев показали, що такий страх може також змусити людей приймати більш етичні рішення. Крім того,він знижує почуття власності і заохочує прояв просоціальних цінностей, завдяки яким вони приділяють більше уваги потребам інших, ніж своїм власним.

Подібний ефект також був помічений після того, як люди дивилися відеозаписи з бурями й виверженнями вулканів. Це навело вчених на думку, що навіть деструктивний характер природних явищ може змусити людей стати краще.

Наукова стаття з висновками була опублікована у виданні Journal of Personality and Social Psychology.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button