Здоров'я

Фобії і стреси прискорюють старіння жіночого організму на молекулярному рівні

Організм жінок, які страждають якими-небудь фобіями, найчастіше з ряду молекулярних показників виявляється старше свого біологічного віку.

foto_cikavosti_28.07.2014-016

Американські дослідники з Гарвардського університету провели забір крові у 5 тис. жінок у віці від 42 до 69 років. Потім порівняли результати з даними психологічного тестування. Виявилося, що жінки, які страждають будь-якими фобіями, були на шість років старше на молекулярному рівні свого біологічного віку.

[ads2] Експерти вважають, що причиною передчасного старіння організму є теломери, які захищають генетичні дані від пошкоджень в процесі поділу клітини. Протягом життя теломери коротшають, ось чому зростає ризик пошкодження деяких генів. Запалення або окислювальний стрес прискорюють укорочення цих фрагментів хромосом. Фахівці вважають, що окислювальні і запальні пошкодження теломер також можуть бути викликані психологічним стресом.

Читайте також: Андрофобія. Всі чоловіки «абсолютне зло»?

Дослідники підкреслюють, що поки їм не вдалося отримати жодних прямих доказів взаємозв’язку довжини теломер і стресу. Так що це поки тільки одна з гіпотез, що пояснює, як стрес може впливати на тривалість життя, хоча і найбільш правдоподібна.

Фахівці нагадали, що від фобій частіше страждають жінки середнього і літнього віку, коли загострюються турботи про  молодості, яка втікає. Дослідники радять при виникненні будь-яких панічних страхів звернутися до психотерапевта: це дозволить зберегти якщо не зовнішню молодість, то хоча б біологічну.

Натхнення: wap.psixoterapiadlavsex.forum24.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть