Всесвіт

Галій в місячних зразках розповість про формування Місяця

Пара дослідників з Французького університетського інституту виявила нові свідчення великої події випаровування порід минулого Місяця. У своїй новій роботі Чізу Като (Chizu Kato) і Фредерік Муаньє (Frеdеric Moynier) описують дослідження ізотопів галію, що входять до складу речовини місячних зразків, свої знахідки і на підставі отриманих результатів роблять висновки про історію формування Місяця.


Найбільш популярна сьогодні гіпотеза формування Місяця свідчить, що Місяць утворився з осколків зіткнення Землі з великим небесним тілом. Ця гіпотеза базується на результатах аналізу зразків місячних порід і ґрунту, які за складом відповідають речовині Землі. Однак кількості деяких ізотопів, особливо легких, не сходяться з кількостями цих ізотопів в речовині нашої планети. Це означає, що або речовина Місяця має інше походження, або ж первинний ізотопний склад речовини Місяця змінився вже після завершення її формування. Багато вчених схиляються до другої версії, її прихильниками є також Като і Муаньє.

Автори роботи вважають, що легкі ізотопи ряду елементів більш інтенсивно випаровувалися в космос, в порівнянні з їх більш важкими аналогами, в «гарячий» період існування Місяця, поки вона ще не встигла охолонути.

У новому дослідженні Като і Муаньє вивчають кількості ізотопів галію в зразках місячних і приходять до висновку, що ці кількості добре узгоджуються з гіпотезою випаровування легких ізотопів цього елемента в початковий період існування Місяця з рідкої магми, яка в той час покривала собою всю її поверхню.

Дослідження вийшло в журналі Science Advances.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button