Людина

Що спільного у вашого мозку з Твіттером

Що спільного у вашого мозку з ТвіттеромМозок — це приголомшливо складна мережа взаємозв’язків. Виявляється, крім усього іншого, у нього є щось спільне з Твіттером. Модель, представлена ??на щорічній конференції Нейрофізіологічного товариства США, показала, що інформація в Твіттері і між різними зонами мозку йде здебільшого в одну сторону — так запобігається зворотній потік надлишкових даних.

«Як і сфері ЗМІ , вашому мозку не потрібні вчорашні новини», — розповідає Стефан Міхалас (Stefan Mihalas), фахівець з обчислювальної нейрофізіології Алленовського інституту досліджень мозку (Сіетл).

Міхалас і його колега Майкл Бьюси (Michael Buice) порівняли три види мереж: ділянки мозку миші, мережа окремих нейронів круглого хробака C. elegans і мережу користувачів Твіттера. Кожна ділянка, нейрон і користувач був позначений як «вузол»; вчені оцінили ймовірність того, що кожен вузол пов’язаний з сусідніми.
Всі три мережі показали схожі властивості. Наприклад, якщо ділянка А пов’язана з ділянкою B, а ділянка Б — з ділянкою C, то ділянка А, швидше за все, пов’язана з ділянкою C. Аналогічно, якщо користувач Твіттера А стежить за твітами користувача B, а користувач Б — за твітами користувача C, то користувач А, найімовірніше, читає і користувача C.

Але цікаво інше: двосторонніх зв’язків вчені майже не виявили: інформація між ділянками мозку миші майже не йде у зворотному напрямку, а користувачі Твіттера, яких читають багато людей, не стежать за твітами своїх читачів. Таким чином мережі борються з надмірністю: «інакше ви потонете в контексті», говорить Міхалас.
Втім, не всі мережі ведуть себе подібним чином. Машини на дорогах зазвичай їдуть в обидві сторони. А мозок і Твіттер — це вулиці з одностороннім рухом.

Натхнення: nauka21vek.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть