Людина

Вчені розвіяли міф про важкі понеділки

Поширена думка, що понеділок – день важкий, проте нове дослідження довело, що люди найбільш продуктивні саме в перший день тижня в 10:00 ранку.

Вчені розвіяли міф про важкі понеділки

Замість того, щоб боротися з собою, примушуючи себе працювати в понеділок вранці, більшість людей найбільш працездатні, в той час як вже до вівторка спостерігається істотний спад продуктивності.

В результаті, ранок понеділка було визнано кращим часом для складання списку справ, який, як правило, містить три елементи. Однак, якщо він не буде завершений до кінця понеділка, шанси виконати записані в списку завдання різко скорочуються.

За даними дослідження, основною причиною цього є відсутність часу, але зволікання грає роль десь так на 24%, які допускають, що вони просто відкладають виконання завдань, які їм не подобається. Це велика помилка, особливо, якщо ви – жінка, стверджують вчені. Вчені також встановили, що більше половини жінок відчувають стрес, якщо їм не вдається виконати всі заплановані справи.

На противагу цьому, чоловіки мають більш невимушений підхід до справ. Третина представників сильної половини людства стверджують, що їх не хвилює, якщо список завдань виявиться “незакритим”. З усіх завдань, що стоять перед людьми щодня, перевірка поштової скриньки виявилася найпопулярнішою серед опитаних. Більшість респондентів назвали її основним пріоритетом, при цьому три чверті виділили її, як основну задачу.

Дослідження, яке було проведено Microsoft Office, також показало, що незважаючи на тиск робочого дня, 56 % людей складають список справ вдома, тоді як на роботі тільки 49 %. Серед популярних пунктів в домашніх списках справ: похід в магазин (75 %), прибирання (71 %) і покупка подарунків до дня народження (60 %).

Психолог Лінда Блер: “Ефективна робота і виконання завдань в стислі терміни є проблемою для багатьох в сьогоднішньому вимогливому світі. Ведення списку справ – це не просто спосіб самоорганізації. Виконання завдань своєчасно і якісно приносить нам почуття задоволення. Дослідження показує, що багато з нас не знають, як знайти час, щоб досягти мети на роботі або в сім’ї “.

За словами Блер, це свідчить про те, що люди погано знайомі з секретами ефективності – вибором правильних інструментів і раціональним використанням часу.

“Наприклад, якщо ви займете правильну позицію і використовуєте оптимальні способи досягнення поставленої мети на роботі і вдома, ви виявите, що в змозі зробити більше, а також зробити те, що вам найбільше необхідно”, – впевнена психолог.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button