Земля

Гендерна нерівність почалася в епоху неоліту

Археологи з Університету Севільї в Іспанії прийшли до висновку, що гендерна нерівність почалося в епоху неоліту. На думку фахівців, це особливо виявлялося в якості поховання статей.

Експерти вивчали доісторичні суспільства в період неоліту на Піренейському півострові з точки зору статі. Вони розглядали два типи доказів: біологічні і похоронні. У першій категорії археологи зосередилася на демографічних пропорціях між чоловіками і жінками, враховувалися й інші ознаки, такі як дієта, генетичні дані та загальні захворювання. У другому випадку аналізували, наскільки «важливим» було місце поховання – було воно індивідуальне або колективне, які були положення тіла, будь-які предмети, поміщені в гробницю.

Як з’ясувалося, що на початку епохи неоліту не було ніякої суттєвої різниці між статями у цьому відношенні. Однак у міру розвитку подій ситуація почала змінюватися. Одним з ключових показників був зростаючий зв’язок представників сильної статі з насильством. Чоловічі тіла мали більше ран від стріл, в їх могилах переважала зброя. Сюди ж слід віднести численні малюнки з зображенням бойових сцен. Жіночі ж поховання містили керамічні горщики, що вказує на розподіл гендерних ролей.

 

«Кількісна поширеність чоловіків в похоронному літопису вказує на упереджене ставлення до жінок та дітей в рамках похоронної ідеології. Результати дослідження підкреслюють важливість підходів, які аналізують соціальну побудову і взаємодію статей в давнину», – підсумували археологи.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button