Всесвіт

«Хаббл» сфотографував зірку, яка здатна знищити Землю

Космічний телескоп «Хаббл» зміг сфотографувати подвійну зірку, здатну знищити Землю. Вона знаходиться в сузір’ї Кіля і має всі шанси стати причиною глобальних катастроф на планеті.

Зірка Кіля була відкрита ще в 1677 році Едмундом Галлеєм. У XIX столітті нею всерйоз зацікавилися через незвичайні зміни. Протягом короткого часу зірка швидко додала в яскравості і в 1843 році стала одним з найяскравіших світил на нічному небі, поступаючись лише Сіріусу. Завдяки космічній обсерваторії «Хаббл» вченим вдалося побачити причини таких змін. Виявилося, що подвійна зірка викидає в навколишній простір величезну кількість енергії і світла, а навколо неї утворилася чимала хмара з газу і пилу.

Натан Сміт, який працює в університеті Аризони (США) розповів, що тільки недавно астрономи змогли побачити загальну картину. До цього моменту «Хаббл» фотографував лише в одному спектрі, й хмари не викликали побоювань. Нові ж знімки показують справжні масштаби утворень. Вони простягаються на значні відстані, а заряджені частинки рухаються зі швидкістю до 20 тис. кілометрів в секунду. Таким чином вони є якнайшвидшими зафіксованими об’єктами в Галактиці.

Для Землі Кіля також представляє небезпеку. Вчені прорахували, що у разі масивного вибуху зірки в космос буде викинуто величезну кількість енергії і гамма-променів. При несприятливому результаті вони здатні зруйнувати озоновий шар Землі, що призведе до масштабної катастрофи і загибелі планети. Складності у визначенні дати вибуху подвійної зірки додає її унікальність, оскільки жодне космічне тіло не володіє схожими властивостями і настільки швидким розвитком.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button