Земля

Геологи очікують землетрус на розломі Сан-Андреас магнітудою 7,8 бала

Американські геологи стурбовані тривалим “мовчанням” розлому Сан-Андреас і прогнозують потужний землетрус (амплітудою не менше 7,8 бала) в 40 кілометрах від Лос-Анджелеса.

Ця тема обговорювалася на Національній конференції США з питань землетрусів, повідомляє видання Daily Express. На думку фахівців, південна ділянка розлому Сан-Андреас зараз представляє найбільшу загрозу. Він, як висловилися геологи, “завантажений і повністю готовий до роботи”. Мається на увазі, що в Каліфорнії може статися потужний землетрус, який призведе до загибелі тисяч людей і принести шкоди на мільярди доларів.

Останній землетрус на південній ділянці розлому датується 1857 роком. Настільки тривале “затишшя” експерти і називають основною причиною своїх побоювань. Геологи закликають вже зараз впритул зайнятися зміцненням будівель і опрацювати комплекс заходів щодо збереження інфраструктури регіону в разі землетрусу. Очікується, що підземні коливання торкнуться Лос-Анджелеса, хоча місто і знаходиться в сорока кілометрах від епіцентру землетрусу.

Геологічна служба США ще в 2008 році підрахувала, що землетрус магнітудою 7,8 бала (тобто аналогічний 1857 року) призведе до поранень півсотні тисяч осіб і загибелі майже двох тисяч. Потенційний збиток вони оцінили у суму 200 мільярдів доларів.

До речі, не так давно (в минулому році на екрани вийшов фільм-катастрофа з Дуейном Джонсоном у головній ролі. Називається він “Розлом Сан-Андреас”, а сюжет стрічки будується навколо землетрусу магнітудою 9,8 бала, що знищила Лос-Анджелес.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button