Земля

Геологи очікують землетрус на розломі Сан-Андреас магнітудою 7,8 бала

Американські геологи стурбовані тривалим «мовчанням» розлому Сан-Андреас і прогнозують потужний землетрус (амплітудою не менше 7,8 бала) в 40 кілометрах від Лос-Анджелеса.

Ця тема обговорювалася на Національній конференції США з питань землетрусів, повідомляє видання Daily Express. На думку фахівців, південна ділянка розлому Сан-Андреас зараз представляє найбільшу загрозу. Він, як висловилися геологи, «завантажений і повністю готовий до роботи». Мається на увазі, що в Каліфорнії може статися потужний землетрус, який призведе до загибелі тисяч людей і принести шкоди на мільярди доларів.

Останній землетрус на південній ділянці розлому датується 1857 роком. Настільки тривале «затишшя» експерти і називають основною причиною своїх побоювань. Геологи закликають вже зараз впритул зайнятися зміцненням будівель і опрацювати комплекс заходів щодо збереження інфраструктури регіону в разі землетрусу. Очікується, що підземні коливання торкнуться Лос-Анджелеса, хоча місто і знаходиться в сорока кілометрах від епіцентру землетрусу.

Геологічна служба США ще в 2008 році підрахувала, що землетрус магнітудою 7,8 бала (тобто аналогічний 1857 року) призведе до поранень півсотні тисяч осіб і загибелі майже двох тисяч. Потенційний збиток вони оцінили у суму 200 мільярдів доларів.

До речі, не так давно (в минулому році на екрани вийшов фільм-катастрофа з Дуейном Джонсоном у головній ролі. Називається він «Розлом Сан-Андреас», а сюжет стрічки будується навколо землетрусу магнітудою 9,8 бала, що знищила Лос-Анджелес.

Кнопка «Наверх»
Закрыть