Людина

Гіпокамп та математичні здібності

Всі люди відрізняються своїми здібностями: комусь легше даються точні науки, а хтось на ходу складає вірші на іноземній мові, але насилу здійснює найпростіші математичні дії. Проте недавні дослідження дозволили встановити взаємозв’язок однієї з областей мозку, гіпокампу, з математичними здібностями у дітей.

З’ясувалося, що чим більші розміри гіпокампу – тим легше та краще дитина робить математичні обчислення.
Зазвичай нейробіологічні дослідження, мета яких визначити математичні здібності, проводяться серед дорослих людей. Однак американські фахівці зі Стенфорда вирішили залучити до експерименту 8-9 річних дітей, щоб з’ясувати особливості «математичної роботи» дитячого мозку.

Для цього групою фахівців, яку очолив Вино Менон, були оброблені дані, отримані у маленьких піддослідних за допомогою ФМРТ-сканування. Ці результати потім порівнювалися з тестами IQ і з рішеннями математичних тестів.
Після перших отриманих даних діти з досліджуваної групи протягом двох місяців відвідували заняття з математики, де їх вчили швидких розрахунків, вирішували з ними різні математичні завдання. Крім цього, особливу увагу фахівцями приділялося здібності кожної дитини до прийняття швидких рішень. Після цієї частини експерименту було проведено повторне ФМРТ-сканування і тести.

Дійсно, всі діти стали краще розбиратися в математиці, але особливо значні успіхи в цьому напрямку були помітні у тих дітей, розміри гіпокампу та кількість нейроних зв’язків яких були більші.

Як відомо, гіпокамп грає головну роль у формуванні емоцій і в переході короткочасної пам’яті в довгострокову, і можна було б припустити, що він впливає і на формування математичних здібностей. Однак у дорослих не спостерігається зв’язку гіпокампа з успіхами в математиці, з чого випливає, що в різному віці за одні й ті ж когнітивні функції відповідають різні ділянки мозку.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button