Людина

Життя біля моря покращує психічне здоров’я

Дослідники з Університету Ексетера довели, що життя на морському узбережжі покращує психічне здоров’я людей. Вчені опублікували дані на основі опитування 26 тисяч респондентів в Англії, повідомляє на сайті National Geographic.

Приблизно кожен шостий дорослий житель Туманного Альбіону страждає психічними розладами, такими як тривога і депресія. І ці симптоми набагато частіше зустрічаються у людей з бідних сімей. Результати дослідження показали, що доступ до узбережжя може поліпшити здоров’я і добробут.

У дослідженні порівнювалися дані про здоров’я людей, що живуть менш ніж в кілометрі від узбережжя, і тих, хто знаходиться більш ніж в 50 кілометрах від моря.

«Наше дослідження вперше показує, що люди в бідних домогосподарствах, що живуть недалеко від узбережжя, мають менше симптомів розладів психічного здоров’я. Коли мова йде про психічне здоров’я, ця «захисна» зона може відіграти корисну роль, допомагаючи вирівняти ігрове поле між людьми з високим і низьким доходом», – говорить керівник дослідження доктор Джо Гарретт.

Ця робота стала частиною проєкту BlueHealth, що фінансується програмою Horizon 2020 Європейського Союзу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть