Екологія

Глобальне потепління ставить під загрозу економіку Європи

Зміна клімату вже робить відчутний вплив на добробут країн Євросоюзу. До такого висновку прийшли експерти Європейського агентства з навколишнього середовища: результати нового дослідження даної організації опубліковані минулого тижня. Як з’ясували вчені, останнім часом на території Європи значно почастішали прояви екстремальної погоди: інтенсивні хвилі тепла, повені, шторми, періоди посухи. Своїм головним завданням експерти агентства вважають розробку стратегії з адаптації до кліматичних змін, а також пом’якшення їх наслідків.

bd5fe06de86667f8884584b9343c1c47

Багаторічні дані свідчать про зміни в розподілі опадів на території Європи: посушливі регіони стають ще більш посушливими, а в регіонах з дощовою погодою опади випадають ще частіше. Площа льодовикового і снігового покриву зменшується. Моделювання дозволяє зробити висновок, що в найближчому майбутньому екстремальні погодні явища стануть ще більш частими. «Зміна клімату продовжиться ще багато десятиліть. — сказав виконавчий директор Європейського агентства з навколишнього середовища Ханс Бруйнінкх. — Масштаб майбутніх змін залежить від того, наскільки ефективно ми будемо дотримуватися міжнародних угод щодо зменшення викидів парникових газів».

Гарячі точки

До зміни клімату схильні всі регіони Європи, однак для деяких областей наслідки можуть бути трагічними. До таких «гарячих точках» належать Південна і Південно-Східна Європа. Вже сьогодні ці регіони переживають тривалі періоди екстремальної посухи, що загрожують лісовими пожежами, зниженням урожаїв і біорізноманіття. Збільшення частоти хвиль тепла може призвести до поширення чутливих до температури інфекцій, що створить ризик для здоров’я мільйонів людей.

Прибережні області Західної Європи також відносяться до зон ризику через загрози штормів і повеней. Крім того, глобальне потепління є головною причиною таких змін морських екосистем, як окислення Світового океану і поява в ньому «мертвих зон», позбавлених кисню.

У Північну Європу глобальне потепління може принести і позитивні зміни, наприклад, поява умов для розвитку сільського господарства. Однак велика частина європейської території отримає більше шкоди, ніж користі.

Ризики для здоров’я, економіки і навколишнього середовища

Негативно впливає глобальне потепління і на заповідні території Європи, і в цілому на тваринний світ. Багато тварини, як і рослини, мігрують у нетипові для них північні регіони, а на їх місце приходять нові види. Приміром, багато комерційно важливих вид риб мігрують на північ, що впливає на улови і економіку деяких регіонів.

До найбільш небезпечних ефектів глобального потепління експерти відносять поширення теплолюбних інфекцій. Крім того, хвилі тепла вже стали причиною загибелі десятків тисяч людей. Без цілеспрямованих дій всіх країн цей тренд буде тільки посилюватися. Поширення таких небезпечних переносників інфекцій, як, наприклад, комарі виду «Азіатський тигр», загрожує більш частим проявом хвороби Лайма, енцефаліту, лихоманки Західного Нілу і лихоманки денге, а також лейшманіозу.

Вчення радять правильно оцінювати економічні втрати від глобального потепління. У період з 1980 року економічні втрати країн Європи, безпосередньо пов’язані зі змінами клімату, склали більше 400 млрд євро. Найвищі фінансові втрати в найближчому майбутньому загрожують Середземномор’ю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button