Здоров'я

Температура в будинку безпосередньо впливає на ризик ожиріння і діабету

Австралійські фахівці з’ясували: відносно низька температура будинку дозволяє збільшуватися обсягом відкладень коричневого жиру. А ось в теплих умовах цей прошарок зменшується. Відомо, що коричневий жир спалює білий і виробляє енергію для обігріву тіла. Якщо у людини багато коричневого жиру, ожиріння і діабет йому не страшні.

foto_cikavosti_26.06.2014-09_resized

Доктор Пол з Медичного дослідницького інституту Гарван вивчив дану проблему на прикладі здорових людей. Добровольців поміщали в кімнати з різною температурою протягом чотирьох місяців (в перший місяць – в кімнату з температурою 22 градуси, у другий – в кімнату з 19 градусами, в третій – знову 22 градуси, а четвертий – 27 градусів).

Читайте також: Спалити жирові відкладення зсередини можливо

Вдень добровольці могли займатися звичними справами, але на ніч їх поміщали в чітко контрольовані умови. Температура, що підтримувалася в 1 і 3 місяці вважалася нейтральною (тіло не виробляло тепло для обігріву). Це дозволило визначити початкову кількість коричневого жиру.

Згодом його обсяг збільшувався на 30-40% у другому місяці, в третьому повертався до вихідного, а у четвертому місяці зменшувався. Ефект не залежав від того, яка температура була на вулиці. Чутливість до температурних коливань виявилася особливо висока, якщо спочатку людина мала багато коричневого жиру. Також потрібно було менше інсуліну після їжі, щоб привести рівень цукру в норму. Отже, низькі температури показано діабетикам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button