Земля

Сонячний “Великий мінімум” може викликати похолодання, голод, посилення землетрусів і катастрофічні виверження вулканів

Наше Сонце “заснуло”, що може призвести до заморозків, землетрусів і голоду, кажуть вчені. Сонце нині знаходиться в періоді “сонячного мінімуму”, яке означає, що активність на його поверхні різко впала.

Експерти вважають, що ми ось-ось увійдемо в найглибший період сонячної “рецесії”, коли-небудь зафіксований, оскільки сонячні плями практично зникли.

Астроном д-р Тоні Філліпс сказав:

“Сонячний мінімум знаходиться в стадії реалізації, і він є глибоким. Судячи за кількістю сонячних плям, це одне з найбільших падінь активності нашого світила за останнє сторіччя.”

Магнітне поле Сонця стало слабким, дозволяючи додатковим космічним променям проникати в Сонячну систему.

Надлишкові космічні промені становлять небезпеку для здоров’я астронавтів і полярних мандрівників, які впливають на електрохімію верхніх шарів атмосфери Землі і можуть викликати збільшення кількості блискавок і їх потужності.

Вчені НАСА побоюються, що це падіння сонячної активності може бути повторенням мінімуму Дальтона, який стався між 1790 і 1830 роками, що призвело до періодів жорстоких холодів, втрати врожаю, голоду і потужних вулканічних вивержень.

Температура різко впала на 2°C протягом 20 років, спустошивши світове виробництво харчових продуктів.

10 квітня 1815 року на горі Тамбора в Індонезії сталося друге за 2000 років виверження вулкана, в результаті якого загинуло щонайменше 71 000 осіб.

Це також призвело до так званого року без літа в 1816 році – також прозваному “тисяча вісімсот замерзлих до смерті” — коли у липні випав сніг.

Досі в цьому році Сонце було “порожнім” без сонячних плям у 76% випадків, що було вище тільки один раз в космічній ері (період 60 років) — торік, коли воно було порожнім на 77 відсотків.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button