Технології

У Європі з’явилася перша в світі «розумна» дорога – відео

Тестову ділянку автомагістралі, що розташована недалеко від міста Оссо, становить 500 метрів і отримала назву Smart Highway.

smart-highway_500

Особливі характеристики розмітки полягають у фарбі, що володіє унікальними властивостями – заряджається від сонячної енергії вдень і світиться в темряві. При цьому «розумна» дорога здатна попереджати водіїв і про можливу небезпеку – у разі негативних температур на покритті буде висвітлюватися зображення сніжинки, яке попереджає про ожеледь; якщо ж дорога буде сухою, про це інформує зображення сонця.

Читайте також: Асфальт з вторсировини зробили в Іспанії

Ідея створення Smart Highway належить місцевому дизайнеру Дану Рузегаарду, який в майбутньому планує вдосконалити свій винахід. Дизайнер припускає встановлювати вздовж магістралей спеціальні ліхтарі, які зможуть заряджатися від енергії вітру і включатися лише тоді, коли по дорозі їдуть автомобілі. Крім цього Дан Рузегаард планує помістити під дорожнє покриття індукційні смуги, завдяки яким власники електрокарів зможуть безконтактно підзаряджати свій транспортний засіб прямо під час руху, не витрачаючи на це час на заправних станціях.

Очікується, що якщо проект повністю виправдає себе, то вже в найближчому майбутньому подібні дороги з’являться на території всієї країни.

[youtube]IBTx87xiscs[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button