Земля

В небі над Європою зареєстрували радіоактивний рутеній-106

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) заявив про реєстрацію підвищеного рівня радіаційного забруднення атмосфери над Європою. За словами французьких експертів, причиною появи хмари з підвищеною концентрацією радіоактивних ізотопів могла стати аварія на ядерному об’єкті, розташованому в Росії чи Казахстані в період з вересня по початок листопада 2017 року.

Фахівці IRSN виключають ймовірність аварії на ядерному реакторі, повідомляє Reuters. Найбільш вірогідний сценарій – витік на об’єкті, де зберігається ядерне паливо, або в медичному закладі. Радіація над Європою безпечна для здоров’я людини, уточнюють експерти. Точно встановити джерело радіоактивного забруднення не вдалося, але, згідно з метеорологічним моделям, радіоактивні частинки піднялися в атмосферу на південь від Уралу, на території Росії або Казахстану. Згідно з повідомленням Reuters, представник МНС РФ відмовилася від коментарів, ніяких повідомлень з Астани і від казахського посольства в Москві поки також не надходило. В небе над Европой зарегистрировали радиоактивный рутений-106

Близько місяця тому, в кінці вересня, Федеральне відомство по захисту від радіації ФРН (BfS) вже реєструвало підвищену концентрацію радіоактивного ізотопу рутенія-106 над Австрією, Італією, Польщею, Чехією та Швейцарією; тоді, як і зараз, у викиді радіоактивного матеріалу підозрювали уральське підприємства або медичні установи, які працюють з ядерними матеріалами. У вересні представник Росатому пояснив, що скарг на роботу його підприємств не надходило і всі атомні електростанції Росії працюють в штатному режимі.

Як і на початку осені, занепокоєння європейських експертів, на цей раз IRSN, викликала підвищена концентрація ізотопів рутенію-106. За новими оцінками, джерело радіації повинно було мати активність від 100 до 300 терабеккерель; якби подібна подія сталася на густонаселеній території Європи, була б потрібна масова евакуація в радіусі кількох кілометрів від джерела радіації, заявив директор інституту Жан-Марк Перес.

Концентрація радіоактивних ізотопів в небі над Європою почала падати з 6 жовтня і зараз майже зійшла нанівець. Рутеній-106 використовується в медицині в приладах для променевої терапії. Аварія на ядерному реакторі призвела б до викиду інших радіоактивних ізотопів, тому ця версія виключається, як і версія про падіння супутника з ядерною установкою на основі рутенія; МАГАТЕ заявила, що за останні кілька місяців супутники з рутенієвими паливними елементами на Землю не падали. Якщо ні російські організації, ні Казахстан не встановлять причину забруднення, питанням займеться ООН, заявив Жан-Крістоф Гарель, директор з питань охорони здоров’я IRSN.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button