Здоров'я

Як підвищити рівень гемоглобіну в крові

Гемоглобіном називають речовину, що складається зі з’єднання заліза і білка і утворюється в еритроцитах крові на ранній стадії їх розвитку. Чому гемоглобін так важливий? Тому що лише з його допомогою кров’яні тільця здатні передавати кисень усім тканинам організму і забирати у них вуглекислий газ. Знижений гемоглобін може призвести до ряду проблем зі здоров’ям, а також сам є наслідком певних захворювань.

Як зрозуміти, що рівень гемоглобіну знижений?

Симптомами зниження гемоглобіну можуть бути різні неприємні відчуття, як наприклад: слабкість, швидка стомлюваність, сонливість, часті головні болі, ненормальне серцебиття, знижений артеріальний тиск і непритомність.

Низький гемоглобін є наслідком дефіциту заліза в організмі, що також можна визначити за деякими зовнішніми ознаками. При нестачі цього хімічного елемента шкіра всихає, в куточках губ утворюються тріщини, нігті піддаються частому ламанню, а волосся активно випадає.

Низький вміст заліза в крові може говорити про низку порушень у роботі організму. Сюди можна віднести захворювання травної системи, анемію, інфекційні захворювання, різні запалення, пухлини та інше. Особливо сильно гемоглобін знижується при різних крововтратах, як зовнішніх, так і внутрішніх.

Продукти, що сприяють швидкому підвищенню гемоглобіну в крові.

Виходячи з викладеної інформації, для запобігання зниження гемоглобіну потрібно включити в свій раціон залізовмісні продукти.

Одним з таких продуктів є ікра чорна або червона. Чорна ікра відрізняється неймовірно збалансованим складом, проте червона ікра більш доступна, а за вмістом вітамінів і мікроелементів нітрохи не поступається першій. Важливим тут є вміст в ікрі так званої фолієвої кислоти, яка в достатній мірі регулює роботу кровоносної системи. Жири, присутні в її складі, є природні постачальники заліза, а також натрію, фосфору, магнію. Для підвищення рівня гемоглобіну рекомендується їсти ікру в чистому вигляді, проте можна використовувати її як добавку в салати.

Однак у природі існують продукти, вміст заліза в яких набагато перевищує цей показник в ікрі. І таким продуктом є фісташки. Всього лише в 100 грамах улюбленого багатьма горіха міститься 60 мг заліза. Крім того фісташки сприяють зниженню холестерину та нормалізації роботи серцево-судинної системи.

Ще одним корисним і при цьому вельми некалорійним продуктом для підвищення гемоглобіну є гранат. Всупереч поширеній думці гранатовий сік ніяк не допомагає при низькому рівні заліза в крові, тому рекомендується вживати гранат тільки в чистому вигляді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button