Здоров'я

Як стати нещасним за допомогою йоги

Зараз йога – одне з найбільш популярних занять для підтримки гарної форми. Більше того, ми говоримо «практика», і включаємо сюди не тільки екзотичну гімнастику, але і методи релаксації, зміна ставлення до свого тіла і до світу. Вважається, що з допомогою йоги можна розвинути надзвичайну витривалість і гнучкість, позбутися практично від усіх хвороб. Але чи так безпечні асани йоги?

Займатися йогою модно і корисно, і тому групи йоги у фітнес-клубах завжди заповнені бажаючими почати нове життя. Численні надихаючі історії про те, як щоденне виконання асан позбавило від хронічної хвороби, головних болів, болів в спині і колінах, стають хорошою мотивацією для новачків. Адже з перших же занять зрозуміло: займатися йогою складно. Потрібно докладати вольові зусилля, прислухатися до свого тіла і вчитися співпрацювати з ним. Багато кидають йогу після 2-3 відвідувань, але ті, хто доходить до 3-4 місяці занять розуміють, що їх тіло на багато що здатне. Для того, щоб йога принесла відчутні результати, практикувати потрібно не менше року.

Чому йога може бути небезпечна?

Асани йоги можуть принести не тільки користь, але і заподіяти серйозної шкоди здоров’ю. Так стверджують хірурги і ортопеди: не раз їм доводилося приводити тіло найвідчайдушніших учнів від йоги в початковий стан. Деякі з них отримують травми хребта і суглобів, травмували сухожилля. Є випадки інсультів після виконання асан.

Про все це останні декілька років заговорили в США: з 2001 до 2011 року кількість тих, хто займається йогою тут зросла з 4 до 20 млн. Такий успіх говорить про те, що люди все ж відчувають позитивні зміни, і активно рекламують йогу. Але з такою ж швидкістю зростає кількість шахраїв, які називаються інструкторами йоги, але мають туманне уявлення про методику ведення новачків.

Також часто страждають ті, хто намагається освоїти йогу самостійно без інструктора, вдома, користуючись підручником або інтернетом.

Бетті Кальман

До речі, знайомтеся: це Бетті Кальман з Австралії, і їй 83 роки.

У чому ж справа? Чому на заняттях йогою одні покращують своє здоров’я, а інші отримують травми?

Головна тема йоги – ненасильство.

Це стосується всіх: і інструктора, і учня. Як тільки один з них відступає від цього правила, то ймовірність шкоди від йоги підвищується, а користь стає сумнівною. Ненасильство над учнем з боку інструктора, ненасильство над собою з боку учня.

Якщо ви хочете швидше домогтися приголомшливих результатів і вимагаєте складних асан, якщо з перших занять хочете все робити так, як ваш інструктор – травми будуть неминучі.

Окремої уваги заслуговують люди, яким йога протипоказана, принаймні в тому обсязі, який прийнято давати для великих груп. Про них нижче.

Як працюють асани йоги

Асани йоги – це не просто гімнастика. Коли людина приймає певну позу, в неї включаються певні групи м’язів, що розтягуються певні зв’язки і сухожилля, і розробляються певні суглоби. Поліпшується кровообіг у всіх органах. Саме послідовне виконання асан включає внутрішні енергетичні канали. Кожна асана супроводжується правильним настроєм, який задає інструктор. Вся робота проводиться через розслаблення. Так, саме розслаблення потрібно відчути в тій позі, яку вам пропонує ваш інструктор. Не пробували?

Якщо ви будете тягнути ноги щосили, скручуватися до болю в хребті, до хрускоту в суглобах, то враження від йоги у вас будуть погані.

Видима простота асан може ввести в оману, і людина спробує вичавити зі свого тіла максимум.

Але суть асан в тому, що вони статичні, і необхідність утримувати тіло в певній позі діє зміцнюючи на м’язи, як і тренування на тренажерах. При цьому ви робите рівно стільки, скільки доступно вам в даний момент. Повільно, але вірно ви прийдете до більш правильних і красивих поз. Важливо, щоб викладач звертав увагу на те, які м’язи повинні відчуватися в кожній позі, як правильно встановити ступні, коли потрібно зігнути коліна, а коли випрямити – всі ці правила дадуть страховку від травм, і допоможуть рухатися в потрібному напрямку.

Читайте також: 

І, мабуть, основний благотворний вплив йоги, це те, що вона повертає рухливість суглобам, хребту. Тому багато помічають зміни у своєму самопочутті вже через 2-3 заняття. Звичайно ж, якщо не встигли отримати травму.

Протипоказання для занять йогою

Як зрозуміло з вищесказаного, основне протипоказання для йоги – це неправильний інструктор.

До вибору інструктора слід підійти дуже ретельно. Обов’язково поцікавтеся документами, які дають йому право працювати інструктором. Будьте присутніми на одному-двох заняттях у якості глядача. Поговоріть з його учнями: що їм не подобається в його манері ведення групи. Уважно подивіться, як інструктор йоги ставиться до проблем в асанах у своїх підопічних. Якщо інструктор йоги у зверненні схожий на прапорщика, навіть якщо це струнка дівчина (зазвичай буває саме так), то травмонебезпечність такої йоги підвищується в кілька разів.

Йога протипоказана при:

  • порушення кровообігу в головному мозку (ТІА, ішемічному інсульті)
  • гіпертонічної хвороби
  • ревматичних захворюваннях
  • дегенеративних захворюваннях суглобів (артроз), хвороби Бехтерева
  • запаленні яєчників, запаленні нирок
  • вірусному гепатиті
  • остеопорозі
  • астмі
  • на протязі півроку після порожнинної операції

Список протипоказань не вичерпний: перед початком занять йогою, зверніться до лікаря за консультацією і бажано пройти обстеження, якщо він вас не знає.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button