Здоров'я

Смартфонам і планшетам в спальні не місце?

Можливо, тримати смартфони постійно включеними і використовувати їх в якості будильника або відправки пошти перед сном і зручно, от тільки не шкодить це нашому сну?

Більше 80% власників смартфонів тримають їх постійно включеними, в тому числі і в ліжку. Мобільні телефони та планшети часто використовуються в якості будильників, і раз вже вони лежать на тумбочці, то перед тим, як вимкнути світло і заснути, важко впоратися зі спокусою і не послати лист або повідомлення.

Четверо з 10 дорослих заявляють, що користуються смартфонами як будильником. Але навіть якщо ваш гаджет просто не вимкнений, він може стати причиною порушення сну. Вчені Політехнічного інституту Ренсселера (Rensselaer Polytechnic Institute) у Нью-Йорку провели невелике дослідження планшетів, обстеживши 13 добровольців у віці 20 років. Результати показали, що якщо користуватися цим електронним пристроєм протягом двох годин перед сном, то під впливом випромінюючого з нього світла рівень мелатоніну в організмі знижується на 23%. Саме рівень мелатоніну показує, чи достатньо темно в приміщенні, і чи готовий організм до сну, тому вчені припустили, що планшети можуть викликати безсоння.

Фахівці американської лабораторії з вивчення розладів сну (Emory sleep disorders laboratory) не рекомендують перед сном користуватися планшетом – навіть для читання, оскільки світло від нього падає прямо в очі, а при читанні з лампою світло спрямоване вниз. Дослідження, проведене фахівцями клініки Mayo в Арізоні, результати якого були опубліковані минулого тижня в журналі про проблеми сну Sleep, висловили припущення, що при відключенні підсвічування планшета можна запобігти істотному зниженню рівня мелатоніну в організмі і підвищити бажання заснути.

Рішення проблеми

Планшети і смартфони мають світлодіодне підсвічування (LED). За словами вчених з клініки Mayo, використання пристроїв, що випромінюють освітленість на рівні вище 30 люкс, може негативно впливати на вироблення мелатоніну. А якщо у вас виникла прикра проблема і трісло скло на улюбленному смартфоні, професійну та швидку http://restore.kiev.ua/ вам зроблять спеціалісти з restore.

Вони виявили, що, якщо тримати планшет або мобільний телефон на відстані близько 35 сантиметрів від очей при максимальній яскравості, то тільки iPhone3 дає освітленість вище 30 люкс. Тому якщо відключити підсвічування і піднести гаджет ближче до очей, то рівень освітленості сну не пошкодить – при яскравості, встановленої на мінімум, iPhone4, піднесений до самого обличчя, дає освітленість у 8 люкс.

Однак проблема не тільки в зниженні рівня мелатоніну. Будь-яка активна діяльність перед сном – читання при падаючому в обличчя світлі або листування по електронній пошті – сприяє безсонню. Гігієна здорового сну означає можливість розслаблення в темному приміщенні в повній тиші. Є дані, що вказують на те, що самі світлодіоди сприяють зниженню рівня мелатоніну в організмі людини, оскільки випускають переважно синє світло.

Інші дослідження показали, що надмірне використання мобільних телефонів і комп’ютерів – при кожній можливості і всюди – викликає порушення сну і депресію, особливо у молодих людей.
Мабуть, необмежена доступність гаджетів – не таке вже благо, як може здатися. І нам, ймовірно, треба бути більш розбірливими – спальня це місце для сну, і слід обмежити проникнення в неї атрибутів зовнішнього світу.

Натхнення: http://inosmi.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button