Людина

Як виглядав єгиптянин 3500 років тому?

У 3500-річного єгиптянина благородного походження був великий ніс, широка щелепа, пухкі губи і прямі брови. Він помер у віці 45-60 років від гострої серцевої недостатності.


Дослідники реконструювали обличчя мумії 3500-річного єгиптянина благородного походження на ім’я Nebiri.

Как выглядел египтянин 3500 лет назад?
Дослідники з Туринського університету в Італії використовували ряд методів по реконструкції обличчя. Щоб «відновити» обличчя єгиптянина, вони поєднали методи комп’ютерного моделювання та антропологічні дослідження. Потім за допомогою спеціальної програми дослідники сформували його зображення.

Виявилося, що у Nebiri був великий ніс, широка щелепа, пухкі губи і прямі брови. Провідний дослідник Рафаелла Біануччі розповіла, що на момент смерті древньому єгиптянину було 45-60 років.

Палеонтологи припускають, що Nebiri належав до давньоєгипетської еліти, члени якої доглядали за царськими кіньми в часи правління Тутмоса III — фараона з 18-ї династії Стародавнього Єгипту. Рештки Nebiri були виявлені в долині Цариць в 1904-му році. Однак могила була розграбована, і дослідники отримали тільки голову і ще кілька вцілілих органів.

На думку судового патологоанатома з Паризького університету Філіпа Шарльє, реконструкція, яку представили італійські дослідники, демонструє серйозну роботу з використанням новітніх методів відновлення особи і м’яких тканин.

Зображення також показують, що Nebiri був похований унікальним способом з використанням шматків тканини, оброблених складною сумішшю тваринних жирів, ароматичних рослин та двох типів смоли. «Така ретельна «упаковка» допомогла створити бар’єр для захисту організму від комах», — зазначила Рафаелла Біануччі.

Незважаючи на те, що рештків давнього єгиптянина було знайдено дуже мало, вони чудово збереглися завдяки високій якості бальзамування. Це також вказує на той факт, що Nebiri займав високе положення в суспільстві.

Також команда дослідників виявила, що єгиптянин страждав важкою хворобою ясен і мав атеросклероз правої сонної артерії. Вони припускають, що Nebiri помер від гострої серцевої недостатності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button