Людина

Вчені провели масштабні дослідження поцілунків

У науки, що вивчає поцілунки, навіть є власне ім’я – філематологія.

Поцілунки бувають різні: чарівно романтичні, або недбало заслинені, або блаженно ніжні, або, можливо, занадто грубі і зубасті.

Незважаючи на це, практика поцілунків поширена майже повсюдно. Закохані пари з, принаймні, 90 відсотків існуючих нині культур і етнічних груп цілуються. Тепер вчені направили дослідження на біологічні чинники, які лежать в основі сього всюдисущого способу вираження любові.

Вчені провели масштабні дослідження поцілунків

Цілуватися – не означає просто обмінюватися поцілунками. Це відправна точка ескалації або деескалації в складному процесі вибору чоловіка (дружини).

Дослідження, проведене професором психології Гордоном Геллапом -молодшим, виявило, що для 59 відсотків чоловіків і 66 відсотків жінок людина, яка їм спочатку сподобалася, втрачає свою привабливість в їхніх очах після першого поцілунку.

Спостерігаючи за більш ніж 1000 студентами коледжу, Геллап і його колеги прийшли до того висновку, що жінки надають поцілункам набагато більше значення, ніж мужня стать, і більш схильні наполягати на поцілунках до того, як безпосередньо перейти до статевого акту.

Людина отримує достатньо інформації про іншу людину, “розблокувавши” її губи. З поцілунком передаються запахи, смаки, звуки і тактильні сигнали, які впливають на те, як люди оцінюють, сприймають один одного і чи зародиться в них бажання поцілуватися знову.

Жінок, як правило, привертають чоловіки, що володіють імунною системою, відмінною від їх власної. Прекрасна стать підсвідомо оцінює інформацію про стан здоров’я чоловіка по його запаху під час поцілунку.

У дослідженні, організованим під керівництвом Венді Хілл – професора неврології – було розглянуто, як поцілунок впливає на рівень гормону окситоцину, званого іноді “любовним гормоном”, який лежить в основі прихильності, і гормону кортизолу – “вимірювача” стресу.

У ході першого експерименту, проведеного в студентському центрі здоров’я, були відібрані студенти 18-22 років і вивчені рівні гормонів у 15 гетеросексуальних пар. У сформованій контрольній групі учасники експерименту трималися за руки і просто розмовляли один з одним під музику. В експериментальній ж групі студентам було сказано цілувати свого партнера на протязі того часу, поки грала музика – 16 хвилин.

Результати здивували: у жінок рівень окситоцину знизився після завершення сесії, але підвищився у чоловіків. Хоча дослідники очікували, що рівень гормонів підвищиться у обох статей. Зниження у жінок, як вважають дослідники, можна пояснити штучно створеними умовами в центрі студентського здоров’я.

Другий експеримент був організований в більш романтичній обстановці – у відокремленій кімнаті з джазовою музикою і електричними свічками – і розглядав 9 гетеросексуальних пар і 3 лесбійські пари.

Дослідники виявили, що чим довше тривають стосунки пари, тим істотніше знижується рівень кортизолу у обох партнерів. Гетеросексуальні жінки, більше того, повідомили, що сильніше відчули зближення зі своїми партнерами, в порівнянні з чоловіками і гомосексуальними жінками,які брали участь в експерименті. Водночас, всі групи однаковою мірою висловили задоволення, цілуючи своїх партнерів. Дослідники ще поки знаходяться в процесі аналізу рівня окситоцину в рамках цього експерименту.

Є припущення, що в основу процесу пошуку партнера і розмноження включені три різні системи мозку: сексуальний потяг, романтична любов і прихильність. Потяг спонукає нас шукати партнерів, любов підштовхує нас взяти на себе необхідні зобов’язання по відношенню до того одного зі знайдених, а прихильність допомагає “терпіти цю людину, в крайньому випадку, достатній час ” для того, щоб завести дитину. Поцілунки ж еволюціонували, щоб стимулювати всі ці три системи.

“Поцілунок може перерости в постійні відносини або вбити їх зовсім,” – вважає Хелен Фішер, професор Рутгардского Університету.

Ми так чутливі до поцілунків, тому що наш мозок структурований, повідомляє sex – news.ru. Велика частина соматосенсорної кори, яка проходить від одного боку мозку до іншого, спрямована на те, щоб збирати і обробляти сигнали, що виходять від губ, язику, носа і області навколо рота.

Вас, скажімо, можуть ткнути пальцем в спину, однак ви не сильно це відчуєте. Але проведіть пером навколо своїх губ, і ви відчуєте набагато більше.

Що стосується походження поцілунків, за однією з версій вони еволюціонували з процесу годування матір’ю своїх дітей. “Стародавні люди, у яких, зрозуміло, ще не було банок з дитячим харчуванням, ймовірно, спершу пережовували їжу, а потім перекладали її безпосередньо в рот дитини, ” – говорить Геллап.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button