Земля

Як виглядає одна з найстаріших тварин на Землі?

Рифтії — дивні тварини. Вони складаються з головного відділу, який кріпиться присосками до ґрунту, і ростуть з нього довгих (до 3 метрів), але вузьких (не більше 4 сантиметрів) трубок. Живуть вони на глибині до 2500 метрів і, як недавно з’ясували морські біологи, дуже довго — по 100-200 років; окремі організми виду Escarpia laminata наближаються до трьохсотнього ювілею.

Рифтії, що живуть в холодних глибинних водах Мексиканської затоки, можуть бути одними з найстаріших тварин на планеті. Деякі з них доживають до 300 років. Щоб дізнатися їх вік, вчені виміряли річний приріст 356 Lamellibrachia luymesi, і розділили отримане значення на довжину тіла кожної тварини з поправкою на прискорене зростання в перші роки і десятиліття життя рифтії. Вік 50-сантиметрових Escarpia laminata оцінили в 202 року; більш довгі тварини можуть досягати віку 250 років, вважають учені.

Причиною довголіття цих рифтій вчені назвали умови середовища — відсутність природних ворогів. Рифтії просто занадто рідко гинуть, тому еволюційна перевага отримали найбільш довгоживучі особини, які протягом всього життя зберігають здатність розмножуватися.

Найстаріша тварина на суші — 177-річна галапагоська гігантська черепаха; у ссавців рекорди б’ють гренландські кити, деякі особини яких доживали до 211 років. Найстарішими тваринами з тих, що не живуть колоніями, вважається двостулковий молюск океанічний венус (Arctica islandica), вік якого оцінюється в півтисячі років; колонії деяких організмів існують тисячоліттями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button