Здоров'я

Антидепресанти можуть стати причиною захворювання шлунково-кишкового тракту

Результати недавніх досліджень показали, що прийом антидепресантів збільшує ймовірність зараження смертельно небезпечними бактеріями з роду клостридій. Даний тип бактерій викликає інфекцію, яка в США є однією з найпоширеніших і забирає щорічно більш ніж 7000 життів.

Деякі види ліків, у тому числі і антидепресанти, підвищують, як вважають фахівці, ризик виникнення інфекції. У ході дослідження, проведеного співробітниками Мічиганського університету, обстежувалися люди, інфіковані клостріліямі, з симптомами депресії і без них. У результаті було встановлено, що у людей, що знаходяться в стані великої депресії ризик зараження на 36% вище, в порівнянні з людьми, що не страждають депресією.

Також вченими було з’ясовано, що шанси заразитися інфекцією у самотніх людей на 54% вище, ніж у сімейних людей. Потім дослідники спробували виявити зв’язок між прийомом антидепресантів і присутністю бактерій клосрідій. Виявилося, що ризик вдвічі збільшують лише два препарати-антидепресанту – Ремерон (міртазапін) і Прозак (флуоксетин). Тим не менш, поки причина підвищеного ризику захворювання у людей, що приймають антидеприсанти вченими не встановлена.

Тим часом, фахівці закликають пацієнтів, яким були прописані певні медичні препарати, не відмовлятися від їх вживання, оскільки дослідження показало тільки зв’язок між вживанням лікарських засобів від депресії і підвищеним ризиком зараження бактеріями клостридиями. Причинно-наслідковий зв’язок поки не визначений. Про вплив депресії на роботу шлунково-кишкового тракту вченим відомо давно і в майбутньому вони мають намір більш детально і глибше вивчити дане питання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button