Здоров'я

Названі 6 ліків, які небезпечні для літніх людей

Застосування небезпечних ліків щорічно стає причиною смерті півтора мільйона осіб, і це лише на території США. Велика частина жертв медикаментів – літні люди. Фахівці назвали шість найбільш небезпечних для літніх пацієнтів ліків, які категорично не можна приймати цій віковій групі.

«В цілому, будь-який з лікарських засобів, який необхідно вивести з нирок, становить небезпеку для літніх пацієнтів з дисфункцією цього органу», — підкреслює провідний американський терапевт Пет Салбер.

За його словами, існує, наприклад, небезпека прийому ліків проти діабету з тривалим періодом напіввиведення з організму. Одним з таких препаратів є діабін на основі хлорпропаміду. Уникати даного препарату слід з-за підвищеного ризику розвитку сильної гіпоглікемії. Альтернативою цьому засобу спеціаліст називає гліпізид (глюкотрол). З великою обережністю слід приймати антигістамінні препарати на зразок бенадрила і дифенгідраміну. Вони здатні викликати запори, сплутаність і затримку в сечовипусканні, марення та інші когнітивні порушення.

Не менш небезпечні для літніх людей і такі поширені м’язові релаксанти, як Робаксин і Флексерил, які здатні призводити до антихолінергічного ефекту, перерахованих раніше. Експерт упевнений, що для лікування основної хвороби в даному випадку краще всього скористатися фізіотерапевтичними засобами. Також небажано вживання мінеральних олій для лікування закрепів, оскільки в їх складі присутній аспірин, що може викликати пневмонію. Слід бути обережними валіумом, який відпускається  за рецептом та іншими бенздиазепіанами, оскільки в літньому віці вони можуть викликати когнітивні порушення. Останніми в списку небезпечних ліків, лікар називає триамтерен та інші діуретики.

Кнопка «Наверх»
Закрыть