Технології

ШІ навчився розпізнавати людей крізь стіни

Технологією відстеження рухів вже нікого не здивуєш, проте команда інженерів з Массачусетського технологічного інституту (MIT) змогла створити пристрій, який здатний стежити за людиною через стіни. Причому пристрій вийшов зовсім не громіздким.

Прилад отримав назву RF-Pose. Для того щоб навчити алгоритм новим фокусам, співробітники MIT відстежували рухи людей за допомогою радіолокатора і відеокамери. Вони фіксували ходьбу, бесіду між людьми, позу сидячи, стоячи і позу очікування, а також відкривання дверей. Потім за допомогою не дуже складної комп’ютерної програми зображення було перетворено на скелетну модель кожної конкретної ситуації. Ці моделі разом з радіосигналом вивчив ШІ, і таким чином він навчився розпізнавати зв’язок між показаннями радіолокатора і тим, які дії виробляв в даний момент людина чи група людей.

ИИ научился распознавать людей сквозь стены

У підсумку фахівці MIT створили алгоритм, який практично в реальному часі може показувати переміщення людей за стіною або іншою перешкодою. Варто зауважити, що на даний момент система здатна «видавати» лише двомірне зображення, але з часом систему можна буде оптимізувати таким чином, щоб вона змогла проводити моніторинг у трьох вимірах.

ИИ научился распознавать людей сквозь стены

У плани творців також входить навчити ШІ розпізнавати більш складні рухи на зразок дрібної моторики кистей і пальців, так як зараз можливо лише спостереження за переміщенням кінцівок і тулуба. Самі автори стверджують, що їх система може знайти застосування в різноманітних сферах. Від цілком логічних спостережень за місцями масового скупчення людей до медичних установ і місць ув’язнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button