Технології

Створено батареї для електромобілів, що заряджають за 15 секунд

Чи можна зарядити електромобіль за 15 секунд: правда чи вигадка

Естонська компанія Skeleton Technologies і технологічний інститут Карлсруе в Німеччині об’єдналися для завершення розробки того, що вони називають SuperBattery – «революційної графенової батареї для автомобілів з 15-секундним часом зарядки».

Що ж це за батарея така? За словами представників компанії, це гібридний блок, що поєднує в собі звичайні літій-іонні елементи і власні ультраконденсаторні елементи Skeleton, вигнута конструкція яких виконана з графену. Обидві частини блоку працюють в тандемі, причому кожна частина відповідає за свої сильні сторони.

Говорячи коротко: літієві батареї володіють високою щільністю енергії, а значить вони зберігають багато енергії, але, як правило, мають досить низьку питому потужність. В результаті такі батареї заряджаються і розряджаються відносно повільно. Ось чому електромобілі проводять стільки часу на підзарядку, що абсолютно не влаштовує ні виробників, ні споживачів.

Суперконденсатори або ультраконденсатори накопичують заряд статично, а не в хімічній формі, тому вони пропонують величезну питому потужність, заряджаються і розряджаються з набагато більш високою швидкістю і служать протягом сотень тисяч циклів без погіршення характеристик. Зворотною стороною їх ефективності є те, що щільність енергії в них незначна в порівнянні з літієвими аналогами; щоб утримувати таку ж кількість енергії, вам знадобиться комплект елементів живлення, у багато разів більший, ніж можна порівняти за ємністю літієвий блок.

Рішення полягає в тому, щоб зібрати гібридну енергетичну систему з поєднанням літію і суперконденсаторів. Літій забезпечує довгострокове зберігання з високою щільністю, в той час, як конденсатори забезпечують високу вихідну потужність, здатність працювати в дуже широкому діапазоні температур і здійснювати надшвидку зарядку не тільки зарядної станції, але і коли мова йде про збір енергії завдяки рекуперативному гальмуванню.

Це дійсно непогане рішення, якщо дотримати баланс. Але слова про «15-секундну зарядку» здаються оманою. Так, ультраконденсатори можуть заряджатися з такою швидкістю, а ось літієва частина пакета безумовно не може. Так що на практиці ситуація, швидше за все, буде такою: якщо у вас розрядиться акумулятор, ви зможете зробити надшвидку зарядку конденсатора, яка дасть вам достатньо енергії для поїздки на коротку відстань – а значить можна буде дотягнути до будинку або до заправної станції.

Ще одна слабкість подібного підходу полягає в тому, що він покладається на зарядні станції, які можуть запропонувати божевільну швидкість зарядки; можливо, шляхом підзарядки власних суперконденсаторів – ця розкіш доступна не всім і не скрізь.

Проте, результат може виявитися досить непоганим з точки зору вибухової потужності і ефективності рекуперації, і Skeleton заявляє, що підписала «договір про наміри на мільярд євро з провідним виробником автомобілів для виведення цієї технології на ринок».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button