Різне

Ікона Георгія Переможця (Юрій-Змієборець): історія, значення

У православному світі багато чудотворних ікон, серед яких і ікона Георгія Переможця (Юрій-Змієборець, – греькою – ????? ???????? — Агіос Георгіос). Вона являє собою своєрідний щит, що захищає кожен будинок. Святий Георгій (Юрій) є покровителем воїнства. Крім цього, він вважається покровителем тваринництва та фермерського господарства. Молитва перед його образом допомагає тим, хто несе військову службу, а також тим, хто вже в запасі. Святий Георгій (Юрій) захищає і їх родини. Також перед іконою моляться про тих, хто йде на строкову службу, про те, щоб молодого хлопця минули великі труднощі та інші неприємності. Святому Георгію (Юрію) моляться і жителі сільської місцевості про гарний урожай, захист домашньої худоби від хвороб, захисток від стихійних лих.

george2_resized

Життя Святого Великомученика Георгія (Юрія)

Георгій народився в одному з палестинських містечок під назвою Лідда. Його батьки мали чималий статок. Отця, що проповідував християнство, вбили за віру, а мати, щоб зберегти своє життя і життя ще не народженої дитини, втікла в Сирійську Палестину. З раннього дитинства Георгій (Юрій) відрізнявся від своїх однолітків силою. Після перебування на службі в імператора Діоклетіана, який вважався хорошим правителем, за винятком того, що він був прихильником язичництва. Результатом цього було гоніння християн. Не минула ця доля і Святого Георгія (Юрія). Після семиденних тортур, знущань і насильства йому відрубали голову.

Ікона Георгія Переможця (Юрій-Змієборець)

На іконах він зображений верхи на білому коні і вбиває списом змія, символізуючи перемогу над дияволом. Рідше можна зустріти ікону, на якій Святий Георгій (Юрій) зображений у хітоні і плащі, що тримає в руках хрест. Є ще образ Георгія (Юрія), що сидить на троні з ангелом, який покладає мученицький вінець. Різні варіанти ікони ви можете замовити в іконописній майстерні за адресою: http://icon-art.com.ua/.

“Чудо Святого Георгія про змія”

Ікона Георгія Переможця (Юрій-Змієборець) представляє Святого в різних образах. Як вже говорилося вище, найбільш поширеним є зображення на коні зі списом, де він вбиває змія. Йому передує наступна легенда, згідно з якою дія відбувалася через багато років після смерті Георгія (Юрія). В озері з питною водою, недалеко від Бейрута, оселився страшний змій. Щоб мешканці могли спокійно набирати воду, кожен місяць змію на поживу віддавали молоду дівчину або хлопця. Це продовжувалося до тих пір, поки у всьому селищі залишилася лише одна дівчина – дочка правителя. Коли дівчина стояла і плакала на березі озера, перед нею несподівано з’явився Святий Георгій (Юрій), який вбив цього змія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button