Технології

Вчені створили новий високоефективний каталізатор для отримання водневого палива

Американські вчені створили новий ефективний каталізатор для здешевлення реакції розщеплення води на кисень і водень.

На сьогоднішній день найбільш ефективні каталізатори, що прискорюють реакцію виділення водню, — платинові. Так як платина є рідкісним і дорогим металом, вона не підходить для масштабного використання, і тому вчені всього світу продовжують шукати менш дорогі, але не менш ефективні каталізатори.

Група дослідників з Університету Х’юстона і Каліфорнійського технологічного інституту створили ефективний каталізатор, який представляє собою пористу поверхню селеніду нікелю з частинками сульфоселеніда молібдену.

Для проведення реакції розщеплення води з новим каталізатором, щоб досягти щільності струму 10 мВ, достатньої для електролізу води, вченим знадобилося 69 мілівольт від зовнішнього джерела. Досягнення щільності струму, необхідної для розщеплення води, з допомогою як можна більш низької напруги підвищує ефективність реакції і знижує витрати на її проведення. За словами керівника проекту, вченим нарешті вдалося наблизитися до 40 мілівольтам.

Читайте також: 

Для порівняння, для електролізу з платиновим каталізатором, необхідна напруга величиною 32 мілівольта. У даний момент дослідники зосереджені на тому, щоб знизити необхідну напругу.

Водень, який отримують шляхом розщеплення (електролізу) води, все частіше розглядається як паливо майбутнього. По-перше, запаси водню легкодоступні і практично невичерпні, по-друге, зворотною реакцією водню з киснем знову утворюється вода без яких-небудь побічних продуктів.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button