Технології

Будівельний матеріал з піску, сечі і бактерій

В даний час матеріали, які ми зустрічаємо на кожному кроці являють собою відмінний приклад нераціонального використання ресурсів.

Використовуючи для виробництва 96% ресурсів, на виході отримуємо всього 4% продукту. Ці 96% включають в себе видобуток сировини, спалювання викопного палива, транспортування і інші витрати на кожному етапі життя такої продукції, як бетон, цегла і асфальт.

І все це на тлі величезної кількості СО2, яке потрапляє в атмосферу завдяки всьому цьому виробництву.

Представлений проект досліджує можливості «мікробного виробництва», замінюючи енергоємні методи біологічними процесами з низьким споживанням енергії.

Stools-made-of-sand-and-urine-by-Peter-Trimble_dezeen_ss_2_resized

Студент Единбурзького коледжу мистецтв Пітер Трімбл (Peter Trimble) побудував портативну машину для виготовлення меблів з ??піску і сечі за допомогою бактерій. У рамках свого дипломного проекту Пітер досліджував як бактерії і сечовина, що знаходиться в сечі, можуть бути використані для створення багаторазового матеріалу, який вимагає набагато менше ресурсів, ніж звичайний бетон.

Його рішенням стало Dupe, портативний пристрій, який впорскує рідкий розчин у форму з піском, де він пов’язує частинки разом, створюючи матеріал під назвою біостон (biostone – біо- камінь).

Цей біорозкладаний матеріал володіє характеристиками, подібними бетону, але може бути роздроблений і використаний як добрива для сільськогосподарських культур. Його виробництво не виділяє парникових газів і використовує широко доступну сировину.

Читайте також: Вуглебетон – будматеріал майбутнього?

Пристрій Пітера в даний час налаштований на виробництво невеликого табурета і складається з насоса, старої кавомашини, міксера від старого блендера, прес-форми й резервуара для рідини.

Stools-made-of-sand-and-urine-by-Peter-Trimble_dezeen_ss_1_resized

Форма заповнюється піском і закупорюється, поки в окремому резервуарі бактерії bacillus pasteurii – зазвичай знаходяться в ґрунті – вирощуються в рідкому живильному середовищі для отримання необхідної кількості. Потім розчин пропускають через пісок і залишають до остаточного схоплювання і затвердіння матеріалу протягом ночі. Наступного дня хлорид кальцію, сечовина і більш поживне рідке середовище додають в процес.

Сечовина діє як поживна речовина і спонукає бактерії до розмноження, виробляючи при цьому з’єднання хлориду кальцію – кальцит, надзвичайно липка речовина, яка міцно склеює піщинки разом.

Читайте також: Відновлюваний біо бетон

По закінченні двох днів процес вважається завершеним. У результаті чого виходить стілець, здатний витримувати 91 кілограм ваги. За словами дизайнера, процес може бути застосований для отримання цегли та інших будівельних матеріалів, і особливо актуальний в країнах Африки, на південь від Сахари, де пісок широко доступний.

Stools-made-of-sand-and-urine-by-Peter-Trimble_dezeen_ss_3_resized

Пітер вважає, що цей низько витратний метод може бути використаний для компенсації енергії, використовуваної у виробництві бетону. «Виробництво бетону відповідально за п’ять відсотків світового обсягу викидів вуглекислого газу», пояснює він. «Пристрій Dupe це метод з низькою собівартістю, який використовує малу кількість енергії і піску, дешевої і доступної сировини».

Читайте також: Давньоримський бетон виявився кращим від теперішнього

За його словами, виробництво одного кілограма бетону вимагає 5,6 МДж енергії, в той час як для виробництва еквівалентної кількості біостона, виробленого згідно з його методом, знадобиться всього 0,9 МДж. Хоча біостон Пітера потребує додаткового зміцнення, щоб бути таким же міцним як і бетон, поки він запросто може стати недорогим способом створення тимчасових споруд або вуличних меблів.

[youtube]WSxVpV9VH94[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments