Технології

Інженери розробили шолом доповненої реальності з “рентгенівським” зором (відео)

Новий пристрій допоможе працівникам швидко знаходити приховані об’єкти. Про розробку повідомляє прес-служба MIT.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту представили гарнітуру доповненої реальності X-AR, яка поєднує в собі комп’ютерний зір і бездротове сприйняття, щоб автоматично знаходити конкретний предмет. Пристрій може ідентифікувати об’єкти, приховані всередині коробки або ті, які лежать під купою сміття.

Для пошуку потрібних предметів гарнітура використовує радіочастотні сигнали, які можуть проходити через більшість матеріалів, в тому числі картонні коробки, пластикові контейнери або дерев’яні перегородки. Для ідентифікації предметів інженери використовують мітки RFID, які відображають сигнали, що надсилаються радіочастотною антеною.

У більшості систем локалізації предметів використовується кілька антен, розташованих на відстані декількох метрів один від одного, але для X-AR інженери розробили одну легку антену, яка забезпечує високу пропускну здатність для зв’язку з мітками.

У процесі руху по приміщенню X-AR виконує вимірювання за допомогою антени з різних точок зору, а потім об’єднує ці вимірювання. Таким чином, він діє як антенна решітка, в якій вимірювання з декількох антен об’єднуються для локалізації пристрою.

Шолом доповненої реальності направляє користувача в потрібну сторону, а прихований предмет відображається у вигляді прозорої сфери в інтерфейсі. Коли людина знайде і візьме потрібний предмет, гарнітура x-AR перевіряє, чи це те, що було потрібно, і інформує користувача.

Тестування пристрою в штучному середовищі, що нагадує склад, показало, що X-AR локалізує предмети з точністю до 9,8 см, при цьому користувачі швидко знаходили і брали потрібний предмет з точністю 96%.

Інженери вважають, що пристрій можна використовувати на складі, наприклад, щоб швидко зібрати замовлені товари. Крім того, його можна використовувати на виробничому заводі, щоб допомогти технікам знайти потрібні деталі для складання готового продукту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button