Різне

Історія копірайтингу

Безсумніву, копірайтинг сьогодні – надзвичайно важлива і широко затребувана сфера діяльності. Але перш, ніж розглядати особливості сучасного копірайтингу і, тим більше, простежувати його історію, хотілося б прийняти для подальших міркувань якесь робоче визначення цього явища. «Прийняти» – тому, що загальноприйнятого визначення до теперішнього часу не існує. Тільки в Мережі Інтернет можна знайти більше десяти формулювань, у більшості яких тексти характеризуються як «продають», «рекламні» і «написані на замовлення». Не будемо складати нові визначення, приєднаємося до одного з вже існуючих трактувань, яке говорить «копірайтинг – процес написання унікальних текстів, в тому числі і рекламних». Зокрема,  Akke Studio – чудовий приклад такого визначення.

студия копирайтинга

Це погляд на копірайтинг сьогодні. Але витоки цього явища знаходяться в далекому минулому, в тих часах, коли люди тільки почали обмінюватися товарами і послугами, і продавці навипередки розхвалювали свій товар. Це ще була усна реклама, але вже реклама, яка стала початком історії копірайтингу. А подальша історія розвитку копірайтингу – це складова частина історії засобів поширення інформації.

XV століття – винахід друкарського верстата. У друковану продукцію негайно проникають пряма або завуальована інформація про товари, а потім з’являються і перші цільові буклети. Те, що така реклама коштувала великих грошей, не зупиняло її замовників, так як ефективність перших рекламних текстів перевищувала будь-які витрати. Коли набула широкого поширення література: філософська, релігійна, художня, з’явилися і почали самостійне (поза першоджерела) життя цитати і вислови відомих діячів. Це був момент, коли в сфері копірайтингу зароджується піар.

XVIII століття – з появою кольорових журналів, виникає нова форма реклами: короткі рекламні тексти супроводжуються ілюстраціями. Новинка користується успіхом, ефектно подана ілюстрація товару привертає увагу читаючої публіки, серед якої чимало потенційних покупців. Це породжує новий сплеск інтересу до ремесла копірайтингу.

Кінець XIX – початок ХХ століття – початок практичного використання радіозв’язку. Поле діяльності копіратеров поширилося практично на всі верстви населення, а рекламні тексти отримали звуковий супровід. Найчастіше – музичний, іноді просто звуковий, що асоціюється з рекламованою послугою. На цьому етапі в історії копірайтингу з’являється нове відгалуження: написання текстів, обслуговуючих пропаганду.

ХХ століття відзначився в історії копірайтингу появою спеціалізованих фірм, що надають послуги із завоювання ринку і збільшення продажів. Тоді ж громадськість визнала ремесло копірайтера престижним, творчим заняттям, а перші видатні копірайтери: Рубікам, Огілві, Блай, Бернбах, зайняли гідне місце серед світових знаменитостей. Дійсно, щоби отримати справді якісний текст, варто звертатися до професіоналів своєї справи. Akke Studio – зекономить ваш час та гроші, спеціалісти якої напишуть для вас тексти, які допоможуть набути нових клієнтів та підняти ваш рейтинг.

З появою телебачення та Всесвітньої мережі історія розвитку копірайтингу – це постійно оновлювані методи, нові і нові підходи до написання тексту, до форм подачі інформації і зокрема, реклами. З’являється таке складне явище як СЕО- копірайтинг. Тепер написання рекламних статей це ціла наука втілення творчої думки у вигляді певної комбінації слів і виразів з урахуванням переваг пошукових машин. Мабуть, СЕО- копірайтинг слід було б вважати принципово новим явищем, яке з часом отримає власну історію.

На наших теренах заняття копірайтингом не припинялося в усі історичні періоди. І в радянський час були затребувані тексти і слогани як політичні «Партія – наш рульовий », так і соціальні, рекламні, пропагандистські. Багато з них пішли в минуле разом з епохою, а деякі роботи копірайтерів тих часів не забуті й сьогодні, перетворившись на крилаті вирази.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button