Різне

Як відмітити день народження дитини в 5 років?

Дитина, яка зустрічає свій п’ятий день народження, святкує своєрідний, перший в своєму житті, маленький ювілей. Тому п’ятирічні діти – це вже не пасивні глядачі, які воліють радше спостерігати за святковим процесом, ніж брати участь у ньому, але ще й не швидкі і спритні дошкільнята, здатні чітко і яскраво проявляти свої навички в колективних іграх і конкурсах.

Враховуючи ці фактори, день народження дитини – 5 років слід організувати відповідно її віковим особливостям, навичкам і умінням. Те ж саме стосується і розважальної програми. Конкурси повинні бути посильними, вони не повинні вихначати переможців і переможених, так як це загрожує гіркими сльозами й образами, і крім цього ігри варто чергувати з частуванням за святковим столом.

21-01-15-foto-600x400-1 (2)

Святкування дня народження дитини, якій виповнилося п’ять років, краще перенести на другу половину дня. Вранці всією сім’єю привітайте свого маленького іменинника. Вже після обіду чекайте гостей. Тривалість торжества дещо збільшується порівняно з минулими роками і може досягати чотирьох годин, але це допустимий максимум.

Саме у віці п’яти років діти починають розуміти важливість і значимість свого особистого свята. У них вже є переваги з приводу людей, яких вони хочуть покликати на свій день народження. Тому варто уточнити у іменинника, кого і в якій кількості вона хоче бачити на урочистому заході. Зрештою, це ж її свято, правильно?

Що подарувати на день народження п’ятирічній дитині?

П’ятирічні діти схильні до критичної оцінки навколишнього світу, тому ви можете зіткнутися з деякими труднощами при виборі подарунка іменинникові, але, звичайно, вони не є нездоланними. Щоб подарунок припав до душі винуватцеві торжества і викликав тільки позитивні емоції, обов’язковою умовою успішного вибору є підношення презенту в якості сюрпризу. За два-три тижні до торжества обережно натякніть дитині, що хотіли б дізнатися про її побажання щодо подарунка. З’ясувавши те, чого хоче майбутній іменинник, більше не повертайтеся до цієї теми.

Вік п’яти років – це вік випробувань і експериментів. П’ятирічні діти дуже допитливі і цікаві. Тому краще уникати подарунків, використання яких з необережності може завдати шкоди дитині. Зупиніть свій вибір на тому, про що вже давно мріє іменинник, але, як уже було сказано раніше, обов’язково тримайте свій подарунок потайки.

Крім усього іншого, до п’яти років дитина вже розпещенна іграшками різного роду, тому цілком можливо, що черговий плюшевий ведмідь або лабіринт не викличуть захоплення у вашого малюка. Зверніть свою увагу на різні настільні ігри, які підходять дитині за віком. А, можливо, дитині вже набрид його триколісний велосипед і вартує вибрати як подарунок двоколісного «друга»?

Для дітей обох статей і раніше актуальні пазли і конструктори. Хлопчики все ще захоплені машинками і літаками (зупиніть свій вибір на радіокерованих моделях), дівчатка все ще віддають перевагу лялькам, але вже не пупсикам, а моделям «крутіше»: Барбі або Братц.

Де відзначити день народження дитини – 5 років?

День народження дитини, якій виповнюється п’ять років, можна відзначити і вдома, і в розважальному центрі, і на природі, і в дитячому кафе. Вже можна залучати до участі у святі людей, які професійно займаються організацією та проведенням дитячих урочистостей. Аніматори, фокусники, клоуни, люди, які влаштовують шоу мильних бульбашок, можуть стати для вас вірними помічниками і соратниками у створенні святкової атмосфери. І, звичайно, яке свято без кульок, тим паче що зараз можна замовити повітряні кулі зі світлодіодом, які приведуть вашу малечу в захоплення. Що вибрати – день народження поза межами дому чи все-таки в ньому, залежить від ваших уподобань та фінансових можливостей.

У дитячого свята в аквапарку або парку-атракціонів є свої суттєві плюси. По-перше, всі діти люблять подібні розваги. По-друге, вам не потрібно буде ламати голову над пошуком конкурсів та ігор для дня народження. У парку атракціонів діти із задоволенням покатаються на каруселях, в аквапарку хлопці отримають можливість не просто попустувати в басейні, але і попустувати на водних гірках. Опісля можна запросити хлопців до себе додому і влаштувати чаювання, або ще більш спростити завдання і відправитися в найближче кафе, де іменинник і його друзі зможуть поласувати піцою та морозивом.

Ми розглянули кілька нескладних варіантів торжества поза своїх пенатів, прийшов час відповісти на питання: «Як провести день народження дитини – 5 років вдома?» Спершу вам потрібно буде скласти план свята, яке повинно мати у собі такі пункти як: кількість гостей, розважальна програма , меню свята. Це найголовніше. Решта моменти потрібно врахувати лише приблизно, так як програма святкового вечора може бути змінена через несподівані обставин, які не завжди реально врахувати при підготовці до дня народження.

Як організувати свято

Якщо ви маєте намір відзначати день народження своєї дитини в дитячому кафе, в ігровій кімнаті або розважальному центрі, то частину обов’язків з проведення урочистого заходу знімається з ваших плечей і лягає на плечі людей, яким ви заплатите за виконання цих обов’язків.

Організація дня народження в цьому випадку буде полягати в попередньому замовленні приміщення, у висловленні своїх побажань аніматорам і в контролі за дітьми, присутніми на дні народження. Для цього бажано покликати на свято двох-трьох батьків ваших маленьких гостей. Крім цього пам’ятаєте, що у більшості закладів, що займаються організацією дитячих свят, є свої чіткі правила, тому варто заздалегідь уточнити їх, наприклад, це стосується максимальної і мінімальної кількості гостей. Крім цього уточніть моменти, пов’язані з меню: чи можете ви щось докупити і принести будь-які продукти і напої, куплені поза цим закладом, або ж це суворо забороняється.

Якщо ж ваш вибір ліг на проведення свята в домашніх умовах, то тут вже все трохи інакше. Незаперечними плюсами домашнього торжества є цінний досвід, заснований на проведенні минулих днів народження вашої дитини, і знання його потреб та бажань, якого немає ні в кого більше. Складнощі полягають у великому емоційному і фізичному навантаженні, яке лягає на вас при самостійній організації торжества. Але, як і колись, радість вашої дитини, яку вона випробує в процесі свята, набагато важливіше цих моментів.

Основними етапами організації домашнього дня народження є:

  • вибір подарунка іменинникові
  • запрошення гостей
  • складання меню
  • святковий декор приміщення
  • написання сценарію дня народження: ігри, загадки та конкурси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button