Земля

Єллоустон приховує більше магми, ніж вважали вчені

Вчені визначили склад магми під Єллоустонською кальдерою за допомогою сейсмічних хвиль.

Image by Mike Goad from Pixabay

Нове дослідження показало, що кількість розплавленої породи під супервулканом Єллоустона набагато вище, ніж показали попередні оцінки. Однак вчені заявили, що немає ніяких ознак майбутнього виверження. Однак дослідження допомогло експертам отримати детальне уявлення про те, що відбувається у величезному магматичному вогнищі, яке знаходиться під національним парком.

Магматичні резервуари містять велику кількість твердої породи, напіврідких кристалів, газів та інших летючих речовин. Ця «каша» дуже динамічна, але має тенденцію вириватися з глибини під землею, коли частка рідини — або розплаву — перетинає певний поріг.

Попереднє дослідження показало, що виверження зазвичай відбуваються, коли не менше 50% простору в верхньому магматичному резервуарі — шарі сплющених вогнищ магми, складених один на одного — заповнене розплавом.

Резервуар магми під Єллоустонським вулканом складається з двох камер — дрібного резервуара у поверхні, довжина якого становить близько 90 км, а ширина — 40 км, і більш глибокої камери, яка приблизно в 4,5 раза більше. У той час як більш глибокий резервуар містить близько 2% розплаву, у верхній камері його набагато більше. Дослідження, опубліковане в журналі Science в грудні 2022 року, показало, що частка розплаву становить від 16% до 20%.

Тепер геофізики зі Швейцарської сейсмологічної служби в Федеральному технологічному інституті (ETH) в Цюріху виявили, що відсоток магми набагато вищий. Вчені використовували дані сейсмічних хвиль для оцінки текстури і складу верхнього магматичного резервуара, глибина якого становить близько 5 км в Єллоустоуні. Дослідження, опубліковане 8 червня в журналі Earth and Planetary Science Letters, показало, що 28% верхньої камери заповнене розплавом, що на 8-12% більше, ніж показав аналіз 2022 року, який провели з використанням інших методів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button