Главная / Людина / Планету врятує загибель людства

Планету врятує загибель людства

 
 

Утилізація відходів, перехід на енергозберігаючі лампочки і сонячні батареї тощо, – все це допомагає довкіллю. Але найефективнішим способом зберегти природу була б відмова від наміру заводити дітей – настільки одіозну заяву дозволили собі зробити вчені з Лундського університету в Швеції.


На їхню думку – «Існує дуже багато чинників людського впливу на клімат, але аналіз досліджень дає нам впевненість в тому, що ми знайшли вихід, який стане найбільш ефективним...».

За словами вчених, є чотири дії, які призведуть до істотного скорочення вуглецевого сліду людини:

  • вживання рослинної їжі,
  • відмова від авіаподорожей,
  • відмова від автомобілів
  • спосіб життя «чайлдфрі» (ідеологія, що характеризується свідомим небажанням мати дітей).

Дотримання цих принципів має більший потенціал для скорочення шкідливих викидів, ніж рекомендовані і пропаговані стратегії з лампочками. Вуглецевий слід бездітного індивідуума, який проживає в розвиненій країні, скорочується в середньому на 58,6 т щороку. Відсутність автомобіля зменшує кількість вуглекислого газу в атмосфері на 2,4 т на рік, а веганська дієта – на 0,8 т. Але чому саме дитина може нашкодити екології? Вчені бачать небезпеку в майбутньому потомство, оскільки з ростом населення відбувається зростання відходів життєдіяльності.

Проаналізувавши 39 досліджень і урядових звітів, в яких оцінювався вплив окремих варіантів способу життя на зниження рівня вуглекислого газу в атмосфері планети, шведські вчені прийшли до висновку, що багато з «зелених» заходів, рекомендованих владою, на кшталт встановлення енергозберігаючих ламп та утилізації відходів, лише трохи скорочують викиди вуглекислого газу.

Знаючи це, жоден уряд не радить своїм громадянам обмежити кількість нащадків.

 
comments powered by HyperComments