Різні цікавинки

Купольні будинки

Будинок – це не просто альтернатива міської квартири, а зовсім інший стан і відчуття людини. Купольний будинок (будинок сфера або геодезичний будинок) – це ще й фантастичний дизайн і атмосфера. Хто з нас відмовиться від власної галявини, саду та гойдалки? Свій будинок, це інший рівень свободи людини – крок назустріч природі. На наших очах вчені уми створюють новітні матеріали, впроваджуються супер технології. І відрадно, що до законів природи (особливо фізики) все більше тяжіють будівельні компанії.

kupolnyi-budynky_resized

http://zlatosfera.ru/ – давно забуті і такі ефективні рішення для будівництва. Нижче ми пояснимо, чому купольний будинок заощадить вам час, гроші, сили і подарує неповторне відчуття свободи та легкості у своєму затишному гніздечку.

Історія купольних будинків

Купольне будівництво охоплює багатовікову історію людства. Багато народності на нашій планеті будують круглі (купольні) будинку (юрти, іглу і т.д.). Починаючи з 20 століття в Європі також приступили до будівництва купольних будинків, що проявило себе перспективним напрямком. Тут і значна економія фінансових коштів, будівельних матеріалів, солідний внесок в екологію планети.

Сучасне будівництво купольних будинків став просувати Річард Фуллер (1895-1983), будучи архітектором, прекрасним інженером і винахідником, а також дизайнером. Для того часу, ідея купольного будівництва була революційна.

Ідея Фуллера полягала в тому, щоб будинок відповідав вимогам автономності при мінімальних витратах на опалення. По суті – став доступним для жителів США, особливо після двох світових воєн. Однак, ідея такого будинку, запропонована Фуллером, так і не набула поширення в той час. Зате сама ідея максимального обсягу конструкції при мінімальній вазі зацікавила багатьох, що знайшло своє застосування в будівництві спортивних стадіонів, виставкових комплексів, промислових ангарів і багато іншого.

Починаючи з 1970-х, пішла нова хвиля купольного будівництва в житловому секторі. Людям подобалися купольні будинки через незвичайно привабливий (футуристичний) вид. Крім цього будинку сфери могли бути встановлені в сейсмонебезпечних місцях за рахунок своєї унікальної стійкості. Плюс відсутність опорних внутрішніх стін, що дає волю фантазії в плануванні. Фундамент потрібен найпростіший через невелику вагу конструкції.

Мешканці купольних (сферичних) будинків відзначають прилив сил і позитивних емоцій. Дану сферу ще тільки доведеться вивчати. Адже купола недарма використовують в спорудах храмів безліч світових релігій.

Коротко про переваги будівництва круглого (купольного) будинку:

  • Сфера є найефективнішою формою будинку (теплиць, альтанок і навіть стадіонів) при найсильніших снігових і вітрових навантаженнях. Сфера як форма в природі, так і в будівництві, лідирує в питанні: більший обсяг внутрішнього приміщення при меншій площі поверхні стен.
  • Мінімальні витрати матеріалів у порівняно з класичними будівництвами, трудових ресурсів і, відповідно, часу зведення будинку сфери.
  • Безшовна технологія мінімізує теплові втрати (через стики йде велика кількість тепла), знижуючи витрати на опалення в холодну пору года.
  • Комплект будинку сфери поміщається на 2-3 вантажних машинах.
  • Дом сфера набагато стійкіше «коробки», так що урагани і землетрусу не так страшні, коли перечікувати їх в купольному домі.
  • Економія на фундаменті за легкості конструкціі.
  • Економія більше половини витрат при експлуатаціі.
  • Для зведення конструкції в короткі терміни потрібно 1-3 людини, без застосування техніки. Троє потрібні хіба що, коли деталі каркаса певного проекту великі і важкі (як наприклад плита OSB – двоє піднімають і фіксують, третій закріплює)


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button