Всесвіт

Людям на Марсі доведеться стати мутантами

Добиратися до Марса довго і дорого. Щоб побудувати там функціонуючу колонію, люди на Червоній планеті повинні розмножуватися. Але це неможливо. Що ж робити?

Дві головних причини, чому люди не зможуть заводити дітей на Марсі, — це радіація і знижена гравітація. Атмосфера на Марсі дуже убога, вона практично не захищає від космічної радіації, а та вкрай негативно впливає на всі статеві клітини, ембріони і зародки. Тривале перебування в умовах зниженої гравітації викликає крихкість кісток, впливає на рівень рідини в очах і спинному мозку астронавтів, що може спричинити за собою дуже серйозні проблеми при пологах і в процесі вагітності. Якщо додати сюди пригнічення імунітету, зміни в нервовій системі, втрату слуху, які є наслідком тривалого космічної подорожі, стає зрозуміло, що люди на Марсі будуть не в найкращій формі для появи дітей.

Так що ж робити поселенцям на Марсі, якщо вони хочуть завести сім’ю? Вчені Університету інформаційних технологій і управління в Польщі запропонували дуже несподіваний вихід. Астронавтам треба змінити ДНК, щоб вони стали трохи менше людьми.

У своїй статті дослідники кажуть, що є можливість використовувати CRISPR для генетичної модифікації людей і подолання цих перешкод до розмноження. Така ініціатива призведе до розвитку «підвиду Homo Sapiens», фактично нового виду людини, що відкриває для всієї нашої цивілізації ряд кардинально нових етичних питань, на які світові доведеться шукати рішення.

Звичайно, коли така проблема стане перед людьми не гіпотетично, а реально, можливо, вчені вже знайдуть якісь інші способи для полегшення існування людини в умовах тривалого перебування в космосі і на іншій планеті. Але можливість генетичної модифікації людини залишається, і вже, як ми бачимо, всерйоз обговорюється.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button