Земля

Кінець світу може настати вже завтра

Розміри діри в озоновому шарі нашої планети скорочуються. Здавалося б, варто радіти, проте вчені повідомляють: хороша новина нівелюється тим фактом, що обсяги діоксиду вуглецю в атмосфері Землі встановили черговий рекорд.

ba546b09238bb214ee6da45dd76dc5c7

За словами співробітників Центру космічних польотів Годдарда, через двадцять п’ять років площа озонової діри зменшиться з тридцяти одного до двадцяти мільйонів квадратних кілометрів. Тим не менше, дослідники НАСА повідомляють і неприємну новину. Середньомісячні глобальні показники вмісту двоокису вуглецю в земній атмосфері складають зараз чотириста частин на мільйон. Всього півроку тому у Всесвітній метеорологічній організації запевняли, що ця відмітка буде подолана лише через два роки. Таким чином, допустимий рівень викиду вуглекислоти в газову оболонку планети перевищено на п’ятдесят частин на мільйон.

[ads2] Світові вчені, отримавши такі дані, прийшли в песимістичний настрій і порахували, що тепер у людства залишився єдиний спосіб скоротити викиди вуглекислоти в атмосферу. Необхідно зменшити як мінімум на вісімдесят відсотків спалювання викопних вуглеводнів.

Читайте також: 

За словами фахівців, це варто було б зробити по всій планеті зараз, а в ідеалі не завадило б взагалі відмовитися від використання кам’яного вугілля, нафти, природного газу, пального сланцю, торфу і будь-яких інших видів викопного палива. Та, незважаючи на всі застереження, що в найближчому майбутньому це навряд чи відбудеться, тому залишається лише здогадуватися, наскільки буде неякісним повітря, яким доведеться дихати нашим нащадкам.

Однак це тільки півбіди, оскільки підвищення діоксиду вуглецю в атмосфері веде до глобального потепління, а значить і глобальним змінам всього життя планети. Передбачити всі наслідки неправильного використання людиною природних ресурсів просто неможливо. Цілком ймовірно, що апокаліпсис настане набагато раніше, ніж ми думаємо…

Натхнення: www.planetanovosti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть