Земля

Неймовірно рідкісні акули вперше потрапили на відео удвох (відео)

У мережі з’явилося рідкісне відео, на якому показані дві великороті акули, плаваючі біля узбережжя Сан-Дієго. Вчені дуже мало знають про їх соціального життя.

Приголомшливі нові кадри показують пару надзвичайно невловимих великоротих акул (Megachasma pelagios), які плавають разом біля узбережжя Сан-Дієго. Швидше за все, на відео знаходяться самець і самка. Це один з небагатьох випадків, коли люди бачать цих живих істот. За 50 років, що минули з моменту відкриття виду, зареєстровано всього 273 спостереження, більшість з яких стосувалися особин, спійманих в рибальські снасті. Тільки п’ять великоротих акул були помічені вільно плаваючими в дикій природі. Ніколи раніше вчені не бачили, щоб двоє плавали разом.

Вчені проаналізували кадри в новому дослідженні і припустили, що дві акули брали участь в шлюбному ритуалі.

«Допитливість цих рибалок пішла на користь науки в цілому, — сказав Закарі Скелтон, аспірант Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, провідний автор дослідження. — 10 хвилин, які рибалки провели з акулами, це єдине свідоцтво про соціальне життя великоротих акул».

Невловима великорота акула може вирости до 5,5 м в довжину і важити до 1 215 кг. Ці істоти з опуклою головою є фільтраторами, які просіюють їжу з води, захопленої їх величезними ротами. Проте, не дивлячись на розміри і відмінні риси, великоротих акул не знаходили до 1976 року.

Дві великороті акули вперше потрапили на відео. Зображення надано Девідом Стабайлом

Щоб краще зрозуміти поведінку великоротих акул, Скелтон і його колеги проаналізували відзнятий матеріал в світлі всього, що вони змогли знайти в літературі про соціальну поведінку інших акул-фільтраторів, таких як гігантські акули (Cetorhinus maximus) і китові акули (Rhincodon typus).

«Оскільки зустріч була такою короткою, нам доводиться покладатися на інші дослідження і види, щоб зрозуміти, чому акули були на поверхні, чому вони були разом і чому в цьому конкретному місці», — укладає Скелтон.

З огляду на те, що самець уважно стежив за, імовірно, самкою акули і що обидва не намагалися харчуватися, дослідники прийшли до висновку, що кадри, ймовірно, відображають процес залицяння. Результати дослідження опубліковані в журналі Environmental Biology of Fishes.

Соціальна поведінка цих акул як і раніше залишається для вчених чимось на зразок чорного ящика, і подібні спостереження викликають інтерес, породжуючи безліч питань і теорій, які можна вивчати надалі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button