Технології

Ці акумулятори в 10 разів більше від літій-іонних зберігають енергію і не вибухають

Інженери з NASA і Honda створили фторид-іонні акумулятори, які можуть зберігати в 10 разів більше енергії і не вибухнуть всередині вашого смартфона.

Сучасні літій-іонні акумулятори застосовуються повсюдно, від смартфонів до електромобілів. Дешеві та зручні, ці батареї все ж мають ряд недоліків. Найсуттєвіші – це, звичайно, обмежена ємність зберігання заряду і вплив на навколишнє середовище. Команда дослідників з Лабораторії реактивних технологій NASA і фахівці з Honda заявили, що знайшли спосіб виправити цю обставину. Вони розробили фторидну батарею, яка може забезпечити питому щільність енергії, яка в десять разів перевищує аналогічну для літій-іонних акумуляторів – і до того ж вимагає менше ресурсів для виробництва

Як повідомляють самі вчені, новий тип батарей як концепт був розроблений деякий час назад, але з одним істотним мінусом: для роботи такого акумулятора була потрібна температура добре розігрітої духовки (приблизно 160 градусів Цельсія). Однак нова модель здатна виробляти енергію при кімнатній температурі – і при цьому вона не вибухає, як її аналог.

«На відміну від літій-іонних, фторид-іонні акумулятори не такі небезпечні в разі перегріву, а видобуток матеріалів для їх створення менше впливає на екологію», – пояснює Крістофер Брукс, дослідник Honda Research Institute і співавтор статті. Втім, навіть самі творці відзначають, що впровадження сучасних акумуляторних технологій на ринок завжди пов’язане з рядом труднощів – як інженерного, так і бюрократичного характеру. Інженери сподіваються, що новий продукт надійде на ринок в найближчому майбутньому і поступово витіснить літій-іонні батареї.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button