Людина

Велика кількість друзів у соцмережах свідчить про нещастя

Сотні друзів в соціальних мережах можуть сприйматися як показник популярності і щастя, але насправді, це може означати зворотнє, стверджують дослідники.

У рамках дослідження, що проводилося протягом чотирьох років, вчені з штату Мен зіставили типи особистості з рівнем щастя більш ніж у 16 000 піддослідних. У людей, визнаних на початку дослідження екстравертами, поступово спостерігалося зростання добробуту. Однак, незважаючи на те, що їх добробут і щастя збільшувалося, з часом вони стали більш замкнутим. Це говорить про те, що велика кількість друзів, зрештою, може зробити людей менш товариськими і принести багато печалі – тобто, протилежне тому, що очікували виявити дослідники.

Велика кількість друзів у соцмережах свідчить про нещастя

Провідний автор дослідження професор Крістофер Сото додав, що це може бути пов’язано з тим, що учасники відчували, що вони більше не потребують шукати та налагодити нові стосунки. Професор Сото з ??коледжу Колбі аналізував особистісні риси і благополуччя 16367 учасників, проводячи багаторазові опитування протягом чотирьох років.

Читайте також: Твіттер – “обитель зла”

Він був у стані вивчити, які аспекти особистості на початку дослідження передбачали майбутнє учасників і чи пов’язано благополуччя з пізнішими змінами особистості.

Результати показали, що у людей, які спочатку були екстравертами, приємними, сумлінними і емоційно стабільними, згодом покращився добробут. Але вони також свідчать про те, що люди з високим рівнем добробуту, згодом, стали більш замкнутими.

Збільшення інтроверсії для щасливих людей було протилежно тому, що очікувалося, тому що підвищення екстраверсії, зазвичай, призводить до більшого щастя в майбутньому. Це говорить про те, що вплив особистості на добробут було “трохи сильніше”, ніж благополуччя на особистому, але обидва були значними для формування відносин.

Читайте також: Британець вирішив зустрітися з усіма друзями по фейсбуку

Зв’язки, що спостерігаються в дослідженні, з плином часу, ймовірно, стають сильнішими, припускає професор Сото.

“Навіть невеликі зміни в особистісних рисах індивіда або суб’єктивному благополуччі може серйозно відбитися на житті людини, – наводить слова професора Mail Online. – Ці результати кидають виклик загальним припущенням”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button