Всесвіт

Кольорові фотографії всесвіту від GLEAM

Перші в світі фотографії Всесвіту в радіолокаційному технокольорі були зроблені радіотелескопом вартістю 50 млн доларів на аутбекі в Західній Австралії.

7a84c6b98c7f220eab49221cf4d0010a
Інноваційний Галактичний і позгалактичний комплекс широкого огляду всього неба в Мурчісоні (GLEAM) і його наукова команда подарували нам різнокольорові зображення 300 тисяч галактик, які знаходяться на відстані мільйонів і мільярдів років від нас.

Видовищні фотографії, опубліковані Королівським астрономічним співтовариством, показують, як би виглядав Всесвіт, якщо б людське око могло розрізняти радіохвилі. Три кольори — червоний, синій і зелений — означають фізичні процеси, які відбуваються в космосі.

Провідний дослідник місії GLEAM доктор Наташа Херлі-Уокер сказала, що спостереження пропонує новий погляд на величезні розміри космосу. «Коли ви зазвичай дивитися вгору на небо… ви обмежені тим, що можете перевірити, — каже Херлі-Уокер. — Завдяки радіотелескопу, ми можемо поглянути на гігантський масшттаб Всесвіту. Ми бачимо яскраві галактики з супермассивними чорними дірами і можемо отримати цю неймовірну картину неба».

Доктор Херлі-Уокер методично опрацювала 45 тисяч зображень в радіочастотах 70-230 мегагерц, щоб представити любителям астрономії кольоровий каталог небесних тіл.

Пустельне розташування комплексу широкого огляду в Мурчісоні і відсутність у цій місцевості сторонніх радіосигналів були вирішальними для проведення трирічного спостереження саме тут.

Кнопка «Наверх»
Закрыть