Земля

Колумбійські біологи перерахували бегемотів Пабло Ескобара

Новий перепис показав, що навіть вчені сильно недооцінювали чисельність «кокаїнових бегемотів» в Колумбії. Група з чотирьох особин, завезених за часів Пабло Ескобара, збільшилася вже до пари сотень і продовжує активно розмножуватися, освоюючи і одночасно знищуючи місцеву природу.

Бегемоти на території Національного парку Фазенда “Неаполь”, колишнього маєтку наркобарона / ©Fernando Vergara

“Кокаїнові бегемоти”, привезені в Колумбію на замовлення Пабло Ескобара, вважаються найбільшими інвазивними тваринами у світі. Місцеві екологи привертають увагу до цієї проблеми вже багато років, хоча рішення її так і не знайшли. Більш того, через бездіяльність влади бегемоти продовжують швидко розмножуватися. Нова оцінка їх чисельності показала, що вона наблизилася до 200 особин, збільшуючись удвічі швидше минулих прогнозів. Про це повідомив журнал Nature.

На рубежі 1980-1990 років колумбієць Пабло Ескобар очолював Медельїнський наркокартель — одну з найбільших і найбагатших злочинних організацій того часу. Це дозволяло йому вести найрозкішніший спосіб життя. В одному з маєтків наркобарона навіть влаштували приватний звіринець, куди звезли екзотичних тварин з усіх куточків світу. Після розгрому картелю і загибелі Ескобара їх розподілили між публічними зоопарками країни. Однак через технічні труднощі чотирьох бегемотів довелося залишити на місці, і з часом вони стали серйозною проблемою.

У жаркій і вологій Колумбії “кокаїнові бегемоти” знайшли ідеальне середовище проживання, позбавлене природних ворогів, таких як леви. Вони оселилися в річці Магдалина і перетворилися на інвазивний вид, витісняючи місцеві види, включаючи ламантинів, видр і капібар. Ловля і перевезення кожного з них коштує занадто дорого, а проти відстрілу активно виступають захисники тварин. В результаті бегемоти продовжують жити і активно розмножуватися, погрожуючи остаточно вийти з-під контролю. На це і вказала нова робота колумбійських біологів.

Ще в 2016 році дослідники оцінювали чисельність бегемотів, що живуть в басейні Магдалени в 35-50, в 2020-му — вже в сотню. Однак нещодавно на замовлення місцевого Міністерства навколишнього середовища було проведено новий, більш ретельний перепис. Роботу виконали в 2021-2022 роках вчені з Національного Університету Колумбії, німецького Інституту Гумбольдта спільно з експертами-екологами з фонду Cornare. Фахівці фіксували тварин під час польових експедицій, а найбільш непролазні зарості оглядали за допомогою дронів.

З’ясувалося, що первісна група з чотирьох особин тепер зросла до 181-215 тварин. При цьому, за оцінками біологів, 37 відсотків бегемотів — молодняк, що підкреслює швидку швидкість розмноження «кокаїнових бегемотів». Можливо навіть, що в Колумбії, де немає важких африканських посух, вони швидше досягають зрілості і починають залишати потомство раніше звичайного. Знижену смертність забезпечує і достаток місцевих ресурсів, що знижує частоту конфліктів і бійок між тваринами.

Тим часом вирішення проблеми, яке влаштувало б усіх, немає досі. Нещодавно біологи запропонували використовувати хімічні контрацептиви для стерилізації місцевої популяції бегемотів. Такий варіант виглядає порівняно гуманним і дешевим: його реалізація повинна обійтися менш ніж в мільйон доларів. Однак в цьому випадку зниження чисельності бегемотів займе досить довгий час — до 50 років. І весь цей час вони продовжать знищувати місцеву природу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button