Здоров'яРізні цікавинки

Ортопедична стоматологія: протезування зубів

Основним напрямком ортопедичної стоматології є зубне протезування. Ця галузь стоматології активно розвивається і вдосконалюється, а рівень розвитку сучасної стоматології дозволяє провести повне відновлення зруйнованих або втрачених зубів. Установка зубних протезів не вимагає зачіпання природних зубів і зберігає їх зовнішній вигляд і здоров’я.

11-12-14-foto-600x399-1

Існує кілька видів протезування зубів. А саме:

 • Металокерамічні коронки
 • Пластикові коронки
 • Цирконієві коронки
 • Зубні мости
 • Прямі й непрямі вініри
 • Знімні бюгельні протези
 • Імплантування

Кріплення коронки відбувається на корінь природного зуба або титановий імплант, який імплантують в кісткову тканину.

Імплантування зубного протеза

Це спосіб протезування, який застосовується у разі відсутності коренів зуба. При такому протезуванні коронка не знімається і міцно тримається на своєму місці. Завдяки цьому в міжзубний простір не потрапляють частинки їжі, які можуть викликати запальні процеси. Також позитивною характеристикою такого протезування є те, що обточування імпланта не потрібно, і як наслідок немає ушкодження сусідніх зубів.

Вініри і люмініри

Такі протези виглядають як тонкі керамічні пластини, які покривають поверхню зуба. Вони не знімаються і використовуються для корекції кольору і форми зубів у зоні посмішки. Люмініри тонші від вінірів і їх можна зняти, але вони приховують набагато менше дефектів.

Пластикові, металокерамічні та цирконієві коронки

Конструктивно коронка є ковпачком, який одягають на зуб. Вони точно імітують форму зуба і є найпоширенішим видом зубних протезів. Матеріал виготовлення впливає на терміни експлуатації штучного зуба. Коронки з цирконію. Данний матеріал має досить гарний зовнішній вигляд, має високу міцність і є ідеальною сировиною для виробництва зубних протезів. Встановлення коронок на основі оксиду цирконію – найновіша технологія в стоматології, яка бере свій початок з Європи. По міцності даний матеріал спокійно може конкурувати з металом. Поставити коронку на зуб – розкіш для пацієнта. Вироби на основі оксиду цирконію є найбільш дорогими серед своїх аналогів. Коронки мають найбільший термін експлуатації, який досягає 7 років. За вагою матеріал легкий. Вироби не виділяють шкідливих для організму речовин, тому безпечні у використанні.

Зубний міст і бюгельний протез

Мостовидний протез складається з декількох скріплених зубних коронок, який кріпиться на корені або природні зуби. Бюгельний протез має металевий каркас і знімну будову.

Процедура протезування включає:

 • підготовку природних зубів, їх лікування, чистка
 • рентгенівські знімки щелепи
 • складання покрокового план лікування
 • вибір оптимальних протезів і подальше їх виготовлення.

Кожен з перерахованих вище видів зубного протезування вирішує свою певну задачу, яка може бути як функціональної, так і естетичної.

Матеріал надано сайтом zub.dp.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button