Екологія

Короткі і теплі зими призводять до зростання викидів метану з північних озер

Короткі і теплі зими призводять до зростання викидів метану з північних озер. До такого висновку прийшли вчені з Університету Пердью і Університету Східної Фінляндії, дослідження яких опубліковане в журналі Environmental Research Letters.

Озера складають близько 10% бореального ландшафту і відповідальні приблизно за 30% біогенних викидів метану в усьому світі. Цей парниковий газ надає набагато більший вплив на зміни клімату, ніж вуглекислий газ.

Спроби оцінити викиди метану з бореальних озер до сих пір була пов’язана з великою невизначеністю в умовах підвищення температур — оцінка, дана вченими, через кілька років ставала неактуальною через зміни клімату.

У новому дослідженні вчені підрахували, що до кінця сторіччя викиди метану з бореальних озер на території Фінляндії зростуть на 26-59%. Робота показала, що хоча потепління води і донних відкладів відіграє важливу роль, збільшення тривалості безльодового періоду є ключовим фактором збільшення викидів метану в майбутньому.

«Бореальні озера залишаються значним джерелом метану в умовах глобального потепління протягом цього століття, і збільшення викидів метану залежить від широти. Наше дослідження показало, що саме сильне збільшення викидів відбудеться в північних озерах, розташованих на низьких широтах», —  твердить Нарасінья Шурпали, провідний автор дослідження.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»