Наука

Китай вивів на орбіту перший космічний банк генів

Китайська компанія Shainghai ManWei Technology здійснила виведення на орбіту першого в історії космічного банку генів DSB-01. Про це повідомило в неділю Центральне телебачення Китаю.

Запуск був здійснений у четвер з космодрому Тайюань (провінція Шаньсі, Північний Китай) за допомогою ракети-носія «Чанчжен-4».

Як стверджують організатори проекту, генний матеріал, отриманий від восьми громадян КНР, буде в цілості протягом приблизно 1 тис. років. Він поміщений в спеціальний контейнер, який не схильний до дії космічної радіації.

Як зазначає телеканал, посилаючись на підрахунки фахівців, Земля може стати непридатною для людства вже в найближчі 400 років в результаті виснаження ресурсної бази і перенаселення.

«Передбачається, що за допомогою цього банку генів буде створена нова людська цивілізація», — йдеться в репортажі.

У найближчому майбутньому Shainghai ManWei Technology збирається створити космічний банк генів, де будуть зберігатися мільйони зразків. Згідно з планом компанії, цей генний матеріал потім треба переправити на Марс і «планети, подібні до Землі».

КНР активно розвиває національну космічну програму. Крім метеорологічних, телекомунікаційних та навігаційних супутників, у країні розробляються технології для дослідження астероїдів і Марса, до інтенсивного вивчення поверхні якого китайські вчені мають намір приступити в 2020-2025 роках.

Кнопка «Наверх»
Закрыть